زنگ پایان

ثبات نرخ دلار، آرامش در بازارسرمایه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 65 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز بیش از ۳ درصد مثبت بود و یک روز بسیار خوب را در بازار سرمایه پشت سر گذاشتیم. البته ارزش معاملات کمتر از ۱۲ هزار میلیارد تومان بود که علت اصلی آن عرضه نشدن برخی از صفوف خرید در بازار سرمایه امروز بود.

دلار در سامانه نیما با نرخ ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان و در صرافی ملی هم تقریباً با همان نرخ در حال معامله است.

نظر برخی از اقتصاددانان‌ها در مورد نرخ واقعی دلار را داشتیم که عنوان می‌کردند عموماً بین نرخ‌های ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان نرخ اقتصادی دلار است.

رضا کیانی مدیر محترم تحقیق و توسعه شرکت بورس در مورد market impact یا کم تاثیر گذاشتن معاملات بلوک و بزرگ سهام از معاملات خرد سهام، صحبت کردن. به نظر می‌آید که طرح بسیار خوبی است که می‌تواند در حوزه سهام عدالت بسیار کارایی داشته باشد.

نازنین محمدی مدیر محترم نظارت بر بازار بورسهای اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار، در مورد سخنان دکتر پورابراهیمی ریاست محترم کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد نواقص در نرم‌افزارهای نظارت سازمان بورس اظهار داشتند که، نرم افزارهای قدیمی مد نظر آقای پور ابراهیمی بودند و در حال حاضر به جدیدترین نرم‌افزارهای نظارت را در بازار سرمایه مجهز هستیم که نیاز به نرم افزارهای قدیمی را از بین برده و ما اشراف کاملی از حیطه نظارت بر بازار سرمایه داریم.

و در آخر مریم اعتماد تحلیل‌گر بازار سرمایه هیجانات مردم، دخالت دولت در قیمت‌گذاری محصولات و موارد این چنینی را عامل سقوط بورس دانستند و همچنین عنوان کردند در صورتیکه خالص خرید حقیقی‌ها در بازار سرمایه ۳ تا ۵ روز کاری مثبت باشد، می‌توان به سرمایه‌گذاران عنوان کرد که با خیال راحت‌تری در بازار سرمایه ورود کنند.

خالص خرید حقیقی‌ها در بازار سرمایه امروز بیش ازیه ۴۰۰ میلیارد تومان بود.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
کم اثر کردن معاملات بلوک در جهت‌دهی به معاملات خرد با رضا کیانی
پیش‌بینی روند شاخص و بررسی صنایع برتر با مریم اعتماد
پیشنهاد سردبیر