شرط احداث مترو پردیس چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
با جابجایی درختان در جاجرود، مجوز احداث مترو پردیس صادر شده و عملیات اجرایی مترو پردیس آغاز می شود.

مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه امروز در بحث شورای متروی پردیس مانع اصلی آن جا به جایی درختان مسیر تونل ورودی پردیس بالای جاجرود بود، گفت: در این مسیر باید ۵۰۰ اصله درخت جابه جا شود که نماینده مجلس قول پیگیری این موضوع از شهرداری تهران را داد.

به گفته این مقام مسئول نامه نگاری ها با شهرداری تهران هم از اوایل خرداد ماه آغاز شده است.

پیگیری توسط شهرداری

او ادامه داد: با پیگیری این موضوع توسط شهرداری به سرعت مجوز آغاز ساخت متروی پردیس تهران صادر و عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

هدایت بیان کرد: باید سازمان پارک و فضای سبز شهرداری تهران این مجوز را صادر کند که امیدوار هستیم با پیگیری شهرداری عملیات اجرایی آن آغاز شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه قرارداد ساخت مترو با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد شده است، گفت: شرکت عمران پردیس و قرارگاه در حال حاضر منتظر صدور این مجوز توسط شهرداری هستند و از جاجرود که پورتال تونل‌های مترو است، فعالیت این پروژه استارت خواهد خورد.

مجوزهای محیط زیست صادر شده است

مدیرعامل شرکت عمران پردیس تاکید کرد: تمامی مجوز‌های احداث مترو از جمله محیط زیست صادر شده و در حال حاضر منتظر مجوز شهرداری تهران هستیم که به محض صدور آن فعالیت اجرایی به سرعت آغاز می‌شود.

هدایت با بیان اینکه با توجه به وقفه‌ای که برای احداث و کلنگ زنی این پروژه رخ داده است، هزینه عملیات اجرایی تونل پردیس ۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است، افزود: رقم اولیه ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که به دلیل تاخیرات ۵ هزار میلیارد تومان شده است.

این مقام مسئول در پایان اظهار کرد: در بحث جا به جایی درختان برای متروی پردیس هم تقریبا توافقات اولیه با پیمانکاران صورت گرفته و مشکلی برای جا به جایی اصله درختان وجود ندارد.

منبع: خبر آنلاین

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر