شمارش معکوس

چرا اقتصاد ایران درجا می‌زند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 17 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران روز گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس با کاهش ۱.۲ درصدی و شاخص هم‌وزن با کاهش ۱.۹ درصدی، تابلوی سرخ رنگی را برای بازار سرمایه رقم زدند. به نظر می‌رسد که با وجود بهبود بسیاری از شرایط همچون بازارهای جهانی، نرخ سود بین بانکی و... عدم اعتماد به سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات مسئولان باعث شده است که سرمایه‌گذاران اقدام به خرید سهام نکنند.

بازارهای جهانی امروز بازگشایی می‌شوند و تا این لحظه نفت حوالی ۱۰۳ دلار، مس ۷۹۰۰ دلار و طلا ۱۷۶۰ دلار درحال معامله هستند.

در بخش ابتدایی برنامه امروز همراه با میثم هاشم‌خانی اقتصاددان به بررسی راهکار برون رفت اقتصاد کشور از مسیر فرسایشی موجود پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که در مرحله اول احیای برجام و افزایش ارتباطات اقتصادی با کشورهای بین‌المللی می‌تواند به بهبود شرایط اقتصادی کشور کمک کند اما در کنار این موضوعات، در داخل نیز نبود شفافیت در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و همچنین تداوم قیمت‌گذاری‌های دستوری باعث شده است که شرایط اقتصاد به چنین روزی دچار شود.

در بخش بعدی نیز همراه با مهدیه علیجانی کارشناس بازار سرمایه، معاملات بورس کالا در هفته گذشته را بررسی کردیم.

بازار سرمایه امروز شرایط به مراتب بهتری را دنبال می‌کند و صنعت خودرو با توجه به خبر عرضه دوباره محصولات در بورس کالا و همچنین احتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای، بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور مطبوعات صبح ایران و بازار روز گذشته
تصویر اقتصاد ایران در ادامه سال ۱۴۰۱
چشم انداز اقتصاد ایران بدون برجام
هدف دولت از مداخله در قیمت‌گذاری چیست؟
چرا در ایران نمی‌توان همچون کشورهای دیگر با افزایش نرخ بهره تورم را کنترل کرد؟
راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور
بررسی بورس کالا
پیشنهاد سردبیر