انتخابات شرکت‌های سهام عدالت برگزار می‌شود + جزئیات

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: سخنگوی ستاد سهام عدالت از برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت خبر داد. وی ضمن اشاره به آنکه احتمالا این رای‌گیری بین نیمه نخست اردیبهشت تا نیمه اول خرداد انجام شود گفت به زودی زمان‌بندی دقیق انتخابات اعلام خواهد شد.

برگزاری این انتخابات که بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور محسوب می‌شود اواخر بهمن‌ سال گذشته لغو شده بود. این انتخابات با حضور ۳۰ میلیون نفر در ۳۱ استان و با زمان‌بندی‌های متفاوت برگزار می‌شود.

حسین فهیمی در گفت‌وگوی ویژه شبکه خبر گفت: باتوجه به اینکه ارزش دارایی اشخاصی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند به ۳۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد باید انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود.

علت لغو انتخابات کمبود اطلاع‌رسانی بود

این انتخابات قرار بود ۲۰ اسفند سال گذشته برگزار شود، اما با ابهامات بسیاری همراه بود و شورای عالی بورس دستور لغو آن را داد . فهیمی در این رابطه توضیح داد: در ابتدا هماهنگ شده بود تا سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری ۱۷ استان در اسفند و با یک زمان بندی مشخص رای بدهند؛ اما شورای عالی بورس با توجه به ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر، جلب مشارکت حداکثری و حضور بیشتر داوطلبان تصمیم گرفت تا آن را ملغی اعلام کند و اکنون قرار بر این است تا برنامه‌ریزی های لازم برای برگزاری انتخابات بین نیمه نخست اردیبهشت تا نیمه نخست خرداد ماه صورت گیرد.

تهرانی‌ها در ثبت‌نام در سجام ضعیف عمل کردند

سخنگوی ستاد سهام عدالت با اشاره به ضرورت ثبت‌نام رای‌دهندگان در سامانه سجام خاطرنشان کرد: ۳۰ میلیون نفر باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. در سطح استان‌ها به غیر از تهران اطلاع‌رسانی به خوبی صورت گرفته است و در استان‌هایی مانند کرمان، خراسان جنوبی فارس تا ۸۰ درصد از سهام‌داران یک شرکت در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند که این نشان‌دهنده اطلاع‌رسانی درست بوده است. در استان‌هایی مثل تهران و البرز سطح ثبت‌نام در سجام کم بوده که امیدواریم از طریق اطلاع‌رسانی های دقیق شاهد افزایش مشارکت مردم باشیم.

منبع: سنا

در این رابطه بیشتر بخوانید:

در بزرگترین انتخابات اقتصادی قرن چگونه رای دهیم؟

چه کسانی می‌توانند کاندیدای انتخابات شرکت‌های سهام عدالت شوند؟

میراث سهام عدالت برای اقتصاد ملی

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر