پراید به زیر 100 میلیون تومان رسید؟

بازار خودرو تعطیل نیست

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜2
  • 👁️138
  • 💬0

بورسان: ظاهرا حتی محدودیت‌های کرونایی که به تعطیلی نمایشگاه‎های خودرو و مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک منجر شده است، نتوانسته معاملات این بازار را تعطیل کند. معاملات خودرو هرچند محدود اما به صورت اینترنتی ادامه دارد و بررسی این معاملات نشان دهنده تداوم افت قیمت خودرو است. به طوریکه برخی از رسیدن قیمت پراید به زیر 100 میلیون در برخی معاملات امروز خبر می‎دهند. 

سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به خرید و فروش و تعویض پلاک  به صورت اینترنتی، گفته است: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مراکز نقل و انتقال و خرید و فروش وسائل نقلیه تا دو هفته در شهر‌های قرمز به صورت اینترنتی انجام فعالیت می کنند. 

هادیانفر افزوده است که این نقل و انتقال صرفا به جهت استفاده در شرایط خاص است. چرا که ۸۵ درصد مراحل و فرآیند نقل و انتقال که خریدار و فروشنده توامان انجام می‌دهند در فضای وب اتفاق می افتد.در ۱۵ درصد مراجعه اصلا نیازی نیست که خریدار و فروشنده از خودرو پیاده شوند و به راحتی می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

 

افت 35 درصدی خودرو

در این بین برخی از تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خودرو خبر می‎دهند. به گزارش ایرنا، بررسی قیمت‌ها در فضای مجازی و آگهی‌های فروش در روز جاری، نسبت به ۲۰ روز گذشته افت ۲۰ تا ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد که این کاهش در مورد خودروهای خارجی شدیدتر است.

خبرآنلاین نیز در گزارشی ضمن اعلام اینکه اختلاف قیمت‌ها در بازار خودرو در حال کاهش است از تداوم افت قیمت‌ها خبر داده است. به طوریکه پراید ۱۳۱ از ۱۰۳ میلیون تومان در ۲ آذر امروز حدود ۹۷ میلیون تومان به فروش رسیده است. این اتفاق در حالی می افتاد که پراید ۱۱۱ از ۱۲۳ میلیون تومان در ۲ آذر امروز به قیمت ۱۱۹ میلیون تومان رسیده است و پراید ۱۳۲ نیز از ۱۰۷ میلیون تومان در ۲ آذر امروز به قیمت ۱۰۳ میلیون تومان رسیده است و پراید ۱۵۱ نیز امروز در حالی ۱۰۵ میلیون تومان قیمت دارد که این خودرو در ۲ آذر به قیمت ۱۱۰ میلیون تومان معامله می شده است. 

 

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...