شرایط دریافت جاب آفر کانادا چیست؟ هزینه، شرایط و مدارک مورد نیاز

شرایط دریافت جاب آفر کانادا چیست؟ هزینه، شرایط و مدارک مورد نیاز
 • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
 • اشتراک‌گذاری
 • پسندیدن

پیدا کردن شغل در کانادا اولین قدمی است که یک کارگر خارجی میتواند برای داشتن یک زندگی شاد در کانادا بردارد. اما هر پیشنهاد کاری امکان کار و اقامت کانادا را به شما نمی‌دهد. پیدا کردن یک شغل معتبر در کانادا میتواند سخت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و اشنا شدن با چگونگی بالا بردن شانس دریافت پیشنهاد شغلی در کانادا به خواندن این مقاله ادامه دهید.

شرایط یک پیشنهاد شغلی معتبر

موقعیت شغلی باید در یکی از دسته بندی های تعریف شده توسط NOC Matrix باشد که شما میتوانید در این مقاله آن را مطالعه کنید. علاوه بر این پیشنهاد شغلی باید برخی از شرایط اضافی را هم برآورده کند.

تمام وقت و غیر فصلی

پیشنهاد شغلی شما باید تمام وقت باشد یعنی حداقل 30 ساعت در هفته. علاوه بر این پیشنهاد شغلی شما باید غیر فصلی باشد تا برای برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) و برنامه کلاس تجربی کانادا (CEC) معتبر باشد. پیشنهاد شغلی فصلی در صورتی که دستمز پایینی داشته باشد معتبر است اما ویزای شما برای حداکثر 180 روز صادر میشود.

اگر میخواهید اینده خود را در ب کانادا برنامه ریزی کنید از طریق اکسپرس اینتری یا TFWP باید به دنبال یک شغل تمام وقت 30 ساعت در هفته یا بیشتر باشید و یک کار دائمی غیر فصلی در این کشور پیدا کنید. تعریفی از شغل دائمی ارائه نشده اما FSWP و سایر برنامه ها مستلزم یک قرار داد کاری با حداقل یک سال اعتبار هستند.

شرایط مربوط به دستمزد

معافیت ها از فرایند ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) تا حد زیادی باعث ایجاد محدودیت میشود یعنی پیشنهاد شغلی کانادایی شما تنها درصورتی معتبر خواهد بود که توسط LMIA تایید شده و پشتیبانی شود.

قوانین بسیار خاصی در مورد دستمزها وجود درد که باید برای موقعیت های شغلی که به LMIA مثبت نیاز دارند پرداخت شود. قرارداد کاری شما باید نرخ دستمزد ساعتی یا دستمزد سالانه ای را ارائه دهد که شرایط لازم را براورده کند.

دستمزد باید بیشتر از:

 • حداقل دستمزد رایج برای شغل و محل کاری شما باشد
 • دستمزد هایی در محدوده دستمزد که توسط کارفرما به سایر کارکنان پرداخت میشود

دستمزد غالب به صورت زیر تعریف میشود:

 • برای شغل های اتحادیه نرخ دستمزد در توافق نامه کلی
 • برای شغل های غیر اتحادیه متوسط دستمزد شغل و موقعیت مکانی شما طبق وب سایت بانک کار کانادا است.

به بیان ساده تر نباید کمتر از نرخ دستمزد رایج مربوط به شما و محل کار اینده شما در کانادا حقوق دریافت کنید.

علاوه بر این اگر کارفرمای شما نرخ دستمزد بالاتری را به کارمندان در همان شغل و همان محل پرداخت میکند تایید LMIA تنها در صورتی امکان پذیر است که به شما هم همان نرخ دستمزد پیشنهاد شود.

هزینه پیشنهاد کار در کانادا چقدر است؟

معمولا یک پیشنهاد شغلی هیچ هزینه ای ندارد. اگر از یک سرویس آنلاین مانند indeed استفاده می‌کنید نیازی به پرداخت پول برای ارسال رزومه نیست. indeed یک وب سایت کاریابی است و هزینه‌ای را از کارفرما دریافت نمی‌کند. با این حال اگر از آژانس هایی که خدمات کاریابی در کشور کانادا را ارئه می‌دهند برای کمک به زومه خود استفاده کنید، باید هزینه آژانس و حق مشاوران آن را پرداخت کنید.

چگونه یک پیشنهاد شغلی از کانادا دریافت کنم؟

Loading...

تحقیقات لازم را انجام دهید.

ایران در بازار، فرایند درخواست، مشاغل مورد تقاضا و حتی عناوین شغلی متفاوت است. بنابراین یک راه عالی برای دیدن اینکه آیا قادر به زندگی و کار کردن در کانادا هستید یا خیر این است که هر یک از سوال های زیر را از خودتان بپرسید:

مانند هر مسیر شغلی، افرادی که می‌شناسید میتوانند تغییرات زیادی در آینده شغلی شما ایجاد کنند؟ نت ورکینگ می‌تواند به شما فرصت های بیشتری برای یافتن شغل در کانادا بدهد؟ علاوه بر این راه های متعددی برای نت ورکینگ در صنعت شما در کانادا وجود دارد. بهترین راه این است که شخصا نت ورکینگ کنید. این تماس شخصی اغلب به ایجاد رابطه کمک میکند و به کارفرمایان اینده اجازه میدهد شما و کار شما را بشناسند. بهترین راه برای انجام این کار از خارج از کانادا شرکت در کنفرانس های بین المللی، اجلاس سران یا نمایشگاههای کاری برای ملاقات با متخصصان دیگر در صنعت شما است.

آیا استخدام کنندگان در کنار شما هستند؟

Loading...

برای به حداکثر رساندن شانس خود برای یافتن شغل در کانادا باید دقت کنید که تصویر مثبتی برای استخدام کنندگان داشته باشید. چون در نهایت آنها تصمیم میگیرند که ایا شما برای این شغل مناسب هستید یا خیر. یک راه حل بسیار خوب برای گرفتن کار این است که برای شغل مورد نظرتان همه شرایط را داشته باشید. هرچقدر شرایط شما بهتر باشد احتمالا استخدام شما بالاتر میشود.

فعالیت های مجازی شما چگونه است؟

شما باید مطمئن شوید که به بهترین شکل از سایت های آنلاین استفاده میکنید. در سایت هایی مانند لینک دین فعال باشید. این فعالیت ها شانس شما را برای به دست آوردن شغل و میزان جدی گرفتن شما توسط استخدام کنندگان را افزایش میدهد.

مدارک، تجربه و صلاحیت های شما باید به روز باشند.

مقصد خود را انتخاب کنید.

یک مسئله بسیار مهم درباره نحوه دریافت پیشنهاد شغل در کانادا این است که از استان مورد نظر برای پیدا کردن کار مطمئن باشید. همانطور که قبلا گفته شد یکی از عوامل اصلی تعیین کننده برای یافتن شغل و گرفتن ویزا که به شما اجازه میدهد در کانادا زندگی و کار کنید استانی است که در آن کار میکنید. بنابراین اولین چیز این است که ببینید شغل شما در چه استانی بیشتر تقاضا دارد. داشتن یک شغل پرتقاضا در کانادا میتواند شانس شما را برای کار در کانادا و گرفتن مجوز کارگری یا اقامت دائم در کانادا به میزان زیادی افزایش دهد. در حال حاضر مشاغل کانادا برای افراد خارجی که بیشترین تقاضا را دارند به شرح زیر است:

 • متخصصین فناوری اطلاعات و پشتیبانی
 • معاونین اداری
 • متخصصان امنیت سایبری
 • توسعه دهندگان وب
 • توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل
 • دانشمندان و تحلیلگران داده های بزرگ
 • مدیران حمل و نقل/لجستیک
 • متخصصان دیجیتال مارکتینگ

رزومه خود را ترجمه کرده و ارسال کنید.

رزومه راهی اصلی برای معرفی شما به کارفرمایان احتمالی است. بنابراین اطلاعات شما باید واضح، به روز و قابل تایید باشد. یک راه مهم برای اطمینان از اینکه رزومه شما حداکثر تعامل را با کارفرمایان احتمالی خواهد داشت باید ساختار آن به صورت زیر باشد. ابتدا اطلاعات تماس خود را ارائه دهید. نام و اطلاعات تماس شما مانند شماره تلفن، ایمیل و آدرس محل سکونت باید اولین اطلاعاتی باشد که کارفرمای احتمالی شما میبیند. دقت کنید که یک آدرس ایمیل حرفه ای و یک شماره تلفن در دسترس ارائه دهید. در کانادا تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت تاهل یا نام والدین برای رزومه شما الزامی نیست. در مرحله دوم شما باید خلاصه حرفه ای از 4 تا 5 جمله کوتاه که آخرین شغل، تجربه و چشم اندازه شما برای اینده را توصیف میکند بنویسید.

در مرحله سوم شما باید تجربه کاری خود را درج کنید. شما باید شرکت هایی را که در گذشته در آنها کار کرده اید، عنوان شغلی مربوطه، مدت زمان استخدام و مسئولیت های مهم در هر شغل را نام ببرید. در مرحله چهارم دقت کنید که مدارک خود را به گونه ای ارائه کرده اید که برای کارفرمایان کانادایی واضح و قابل درک باشد. در نهایت مهمترین مسئله مربوط به تحصیلات شما یعنی تکمیل یک ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر