ماجرای کشف ماینر بیت کوین در شرکت بورس تهران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
درپی مطرح شدن صحبت‌هایی مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در شرکت بورس، مدیرعامل این شرکت این موضوع را رد کرد و معاون سازمان بورس نیز اعلام کرد که این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند اما شرکت بورس تهران باید پاسخگو باشد چون چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های این شرکت محسوب می‌شود.

صحبت‌هایی مبنی بر «کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و اینکه این دستگاه‌ها متعلق به فرد خاصی در این شرکت است»، مطرح شده که در همین خصوص، مصطفی بهشتی سرشت - معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار - اعلام کرد: اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه را شرکت بورس تهران باید انجام دهد.

وی ادامه داد: در مورد اینکه گفته می‌شود «این دستگاه‌ها متعلق به شخص خاصی بوده»، باید بگویم با اطلاعاتی که تاکنون به‌دست آورده‌ام، این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند، اما به‌طورکلی چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت بورس محسوب می‌شود و این مجموعه باید پاسخگو باشد.

معاون اجرایی سازمان بورس تهران گفت: شخصا دستگاه‌ها را ندیده‌ام، اما چند روزی است که بحث آن مطرح شده. باز هم تاکید می‌کنم که این شرکت باید پاسخگو باشد، چراکه سهام‌دار دارد و سهام‌داران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.

در این زمینه علی صحرایی - مدیرعامل شرکت بورس تهران - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد و آنهایی که آن را مطرح کرده‌اند، اشتباه کرده‌اند.

صحرایی از پاسخ به دیگر سوالات امتناع کرد.

کشف ماینر در شرکت بورس تهران را تکذیب می‌کنیم

خدادادی، مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز شرکت توانیر گفت: مطالب منتشر شده مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس تهران از سمت ما تایید نشده و کذب است.
ما این موضوع را از حراست بورس هم پیگیری کردیم که این موضوع را رد کرده‌اند و مورد تایید آنها هم نبوده است.

گفتنی است، پیش از این اعلام شده بود که دستگاه رمز ارز توسط حراست شرکت بورس تهران کشف شده است.

شرکت بورس تهران هیچ فعالیتی در زمینه استخراج رمزارز ندارد

روابط عمومی شرکت بورس تهران اعلام کرد:دهیچ فعالیتی در این شرکت در زمینه استخراج رمز ارز وجود ندارد و موضوع پنهانی که عده‌ای مدعی کشف آن شده‌اند از اساس تکذیب می‌شود.

صبح امروز اخباری مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در شرکت بورس مطرح شد که این موضوع حاشیه‌های زیادی را با خود به همراه داشت.

اگرچه شرکت بورس اوراق بهادار تهران ورود به حوزه رگولاتوری رمزارز را به عنوان یک دارایی دیجیتال و در قالب یک پروژه تحقیقاتی دنبال کرده بود، نظر به انتشار شایعه‌ای مبنی بر وجود ماینر شخصی در این شرکت، بورس تهران شایعات مطرح شده در این زمینه را به شدت تکذیب می‌کند.

رمزارزها به عنوان دارایی دیجیتال، نیازمند قانون‌گذاری در کشور است و چندی پیش نیز با توجه به مطالبه فعالان این حوزه، از سوی مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار، پیشنهاد تاسیس صندوق‌های مبتنی بر رمزارز مطرح شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر