با ۱۰۰ میلیون چه خودرویی بخریم؟

با ۱۰۰ میلیون چه خودرویی بخریم؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
این روزها هر روز بازار خودرو همه را متعجب می‌کند. در این گزارش از خودروهایی گفته شده است که با بودجه ۱۰۰ میلیون می‌توانید آن‌ها را بخرید.

پراید دست دوم سال ۹۳ یا ۹۴ حدود ۹۵ میلیون تومان آگهی شده است اما برای خرید پژو ۲۰۶ کارکرده با ۱۰۰ میلیون تومان باید سراغ مدل‌های تولید شده در دهه ۸۰ رفت.

ارزان‌ترین خودرو صفرکیلومتر چیست؟

ارزان‌ترین خودرو صفرکیلومتر بازار دست کم ۱۷۰ میلیون تومان ارزش دارد. رقمی که این روز‌ها برای پراید صندوقدار مدل ۹۸ که تولیدش متوقف شده، پرداخت می‌شود و خریداران تیبا صندوقدار صفرکیلومتر هم حدود ۱۸۰ میلیون تومان هزینه می‌کنند. این اعداد حدود ۴۰ برابر بیشتر از حداقل دستمز ماهانه یک کارگر در سال ۱۴۰۰ محسوب می‌شود و احتمالا به همین دلیل شاهد رونق گرفتن بازار خودرو‌های دست دوم هستیم.

در این مطلب تمرکزمان را روی خودرو‌های دست دوم و ارزان‌تر از ۱۰۰ میلیون تومان گذاشتیم. بین پراید‌ها با مدل‌هایی روبه‌رو می‌شویم که نهایتا شش یا هفت سال از سال تولیدشان می‌گذرد، اما برای خرید پژو ۲۰۶ دست دوم با ۱۰۰ میلیون تومان راهی نیست جز مراجعه به مدل‌های تولید شده در دهه ۸۰. همچنین با این بودجه می‌شود نیم‌نگاهی به خودرو‌هایی مثل سمند و پژو ۴۰۵ داشت، اما باید با ایراد‌هایی مثل کارکرد بالا و بدنه رنگ شده کنار آمد.

پراید دست دوم با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان

پراید دست دوم مدل ۹۴ با قیمت ۹۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. این پراید ۱۵۰ هزارکیلومتر راه رفته و بدنه آن چند خط و خش جزئی دارد. همچنین ۱۲ ماه از مهلت تمدید بیمه شخص ثالث آن باقی مانده و وضعیت موتور و شاسی‌ها سالم قید شده است. پراید دست دوم دیگری با قیمت ۹۵ میلیون تومان آگهی شده است. این یکی ۲۱۴ هزارکیلومتر مسافت طی کرده است. از نظر بدنه در سه ناحیه رنگ‌شدگی وجود دارد، شاسی‌جلو آن ضربه خورده، فقط یک ماه برای تمدید بیمه شخص ثالث آن زمان باقی مانده است و مدل ۹۳ محسوب می‌شود. پراید صندوقدار مدل ۸۸ با قیمت ۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. کارکرد این خودرو در آگهی ۱۷۰ هزارکیلومتر نوشته شده است و شاسی جلو ضربه خورده است. به همین دلیل این پراید ارزان‌تر از مدل‌های همان سال آگهی شده است.

پژو و سمند دست دوم با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۸۰، ۸۲ میلیون تومان آگهی شده است. این خودرو طی دو دهه گذشته ۴۵۰ هزارکیلومتر کار کرده و شاسی عقب آن ضربه خورده است. از نظر بدنه هم رنگ‌شدگی در سه ناحیه وجود دارد، اما شخصی که قرار است این خودرو را بفروشد به تعویض دیسک و صفحه و بدون خرج بودن خودرو اشاره کرده است. پژو ۲۰۶ مدل ۸۳ با رقم ۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. این یکی با وجود کارکرد ۳۰۰ هزارکیلومتری از مدل قبلی ۱۲ میلیون تومان کمتر فروخته می‌شود و دقیقا ۷۰ میلیون تومان قیمت خورده است. البته از لحاظ بدنه تمام رنگ است. پژو ۴۰۵ مدل ۸۳ با کارکرد ۱۳۰ هزارکیلومتر بین آگهی‌ها دیده می‌شود و مالکش حاضر است در ازای ۷۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن را بفروشد. بدنه این خودرو دوررنگ است، اما وضعیت موتور سالم نوشته شده است. پژو روآ نوک‌مدادی مدل ۸۶ با قیمت ۶۷ میلیون تومان بین آگهی‌ها دیده می‌شود. موتور و شاسی‌ها سالم هستند، اما در عکس‌ها چند خط روی بدنه خودرو به‌چشم می‌آید. همچنین سمند LX مدل ۸۵ با کارکرد ۲۸۸ هزارکیلومتر ۸۲ میلیون تومان فروخته می‌شود.

سایر خودرو‌های دست دوم با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان

پیکان وانت مدل ۸۸ با قیمت ۹۵ میلیون تومان آگهی شده است. در این ۱۲ سال ۲۴۰ هزارکیلومتر از این خودرو کار کشیده شده و بدنه آن چند خط و خش دارد، اما موتور سالم است. رنو پی‌کی مدل ۸۳ هم با کارکرد ۲۰۰ هزارکیلومتر ۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. شاسی‌های این پی کی پلمب هستند و ۱۱ ماه از مهلت بیمه آن باقی مانده است، اما بدنه این خودرو دوررنگ است. ام وی ام ۱۱۰ چهارسیلندر با قیمت ۹۶ میلیون تومان بین آگهی‌ها دیده می‌شود. کارکرد این خودرو ۱۰۰ هزارکیلومتر نوشته شده و یک رنگ شدگی روی بدنه وجود دارد. همین خودرو با سه سیلندر، مدل ۸۶ و کارکرد ۲۲۵ هزارکیلومتر، ۶۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

منبع: فرارو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر