خبر مهم وزیر نفت برای بازار ارز

خبر مهم وزیر نفت برای بازار ارز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
۱.۶ میلیارد دلار طلب معوق سال‌های گذشته بابت صادرات گاز به عراق وصول شد.

احمد موسی سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد که دولت عراق روند پرداخت بدهی‌های معوقه خود به ایران بابت خرید گاز در سال ۲۰۲۰ را آغاز کرده است.

او گفت که این اموال از طریق دریافت قرض از بانک تجاری عراق پرداخت شده است. وی افزود که هم‌زمان مذاکرات و دیدارهایی با مقامات وزارت نیرو و شرکت گاز ایران برای افزایش حجم صادرات گاز به عراق جریان دارد.

سخنگوی وزارت برق عراق تأکید کرد که عراق درحال‌حاضر به روزانه ۵۰-۵۵ میلیون مترمکعب گاز نیاز دارد و افزود که ایران متعهد شده که پس از دریافت مبالغ طلب خود، صادرات گاز را افزایش دهد.

وی ابراز امیدواری کرد که گاز ارسالی از ایران ظرف دو روز آینده افزایش پیدا کند.

گفتنی است که هفته گذشته مجلس نمایندگان عراق قانون بحث برانگیز امنیت غذایی را با اکثریت آرا تصویب کرد. در این طرح مبلغی به وزارت برق برای پرداخت بدهی‌های واردات گاز به ایران و توسعه زیرساخت‌های برق اختصاص یافته است.

پیش از این دبیرخانه هیات دولت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: هیات دولت تصمیم گرفت تا بانک تجارت عراق تسهیلات مالی (وام) به شرکت دولتی تولید انرژی منطقه مرکزی و شرکت دولتی تولید انرژی برق منطقه جنوب) مبلغ (۱،۶۴۹،۲۵۳،۰۴۵) دلار برای پرداخت بدهی ایران بابت صادرات گاز پرداخت کند تا اینکه این مبلغ به هنگام تصویب قانون امنیت غذایی و یا قانون بودجه کشور به بانک مذکور بازپس گردانده شود.
وزیر نفت در تازه‌ترین مطلب خود در توئیتر از وصول ۱.۶ میلیارد دلار طلب معوق سال‌های گذشته بابت صادرات گاز به عراق خبر داد.

طلب گازی ایران از عراق وصول شد
جواد اوجی با انتشار مطلبی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت:

«خوشبختانه با دیپلماسی فعال انرژی و پس از چندماه مذاکره، ساعاتی قبل ۱.۶ میلیارد دلار طلب معوق سال‌های گذشته بابت صادرات گاز به عراق وصول شد.

Loading...

منبع: مهر-خبرآنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر