تامین نهاده‌های دامی با ارز دولتی تا پایان خرداد

تامین نهاده‌های دامی با ارز دولتی تا پایان خرداد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مدیرعامل اتحادیه دامداران با بیان اینکه معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز نهاده‌ها انجام شده است، گفت: ارز نهاده‌های دامی برای فروردین، اردیبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰ تومانی تأمین شد.

مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار کرد: با وجود تحریم، جنگ روسیه و اوکراین نیز شرایط را برای تأمین نهاده‌ها دشوارتر کرده است و موجب شد که برخی بازرگانان به‌ موقع نتوانند برای واردات اقدام کنند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران افزود: واردکنندگان نهاده‌های دامی تا اینکه بتوانند برزیل را جایگزین اوکراین کنند، توزیع نهاده‌ها با کمی وقفه همراه شد.
حذف ارز ۴۲۰۰تومانی نهاده‌های دامی اعلام نشده است.

دامداران نگران حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین نهاده‌های دامی نباشند

او در واکنش به نگرانی دامداران به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات و تأمین نهاده‌های دامی تصریح کرد: این موضوع که هنوز اعلام نشده است و در صورتی که دولت برنامه‌ای در این خصوص داشته باشد به‌ صورت علنی اعلام می‌کند.

عالی گفت: برخی دامداران حتی موافق حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات نهاده‌های دامی هستند تا قیمت‌گذاری‌های جدیدی برای محصولات دامداران صورت گیرد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار کرد: اعتراضات جزئی برخی دامداران اکنون پایان یافته است و فعالان این بخش دیدارهایی با مسئولان جهاد کشاورزی استان‌ها داشتند.

تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان ارز برای واردات نهاده‌های دامی

عالی گفت: وزیر جهاد کشاورزی از هیات دولت معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز گرفته است و نهاده‌های وارداتی در حال ترخیص و بارگیری است و حتی جو، ذرت و کنجاله سویا در سامانه بارگذاری شده است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: نهاده‌های دامی برای فروردین، اردیبهشت و خرداد با ارز ۴۲۰۰تومانی تأمین ارز شده است.

او در پاسخ به اینکه "آیا این نهاده‌ها اکنون آماده خرید در سامانه هست یا خیر؟" اظهارکرد: حجم زیادی از نهاده‌های دامی در بنادر کشور هست و در حال بارگیری است؛ امیدواریم که با سرعت بیشتری برای استفاده دامداران ترخیص شود.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر