وضعیت عجیب خودرو‌های وارداتی در انبار‌های استان هرمزگان + عکس

وضعیت عجیب خودرو‌های وارداتی در انبار‌های استان هرمزگان + عکس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

پس از سفر رئیس قوه قضاییه به استان هرمزگان و بازدید از انبار‌های اموال تملیکی، تأمین امکانات و تجهیزات لازم جهت تخلیه و بارگیری با همکاری دستگاه‌های متولی، معدوم سازی کالا‌های تاریخ مصرف گذشته و برگزاری مزایده به صورت مستمر در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفته که به وضعیت جدیدی در تعیین تکلیف اقلام موجود در انبار‌های این سازمان منجر شده است.

Loading...
Loading...

تاریخچه ممنوعیت واردات خودرو به ایران

وضع محدودیت برای واردات خودرو، یکی از سیاست‌های انقباضی برای جلوگیری از خروج ارز از کشورمان بود که در دولت یازدهم وضع شد. همین امر سبب شد تا واردات خودرو به کشورمان به شدت محدود شود. با این حال هنوز هم محصولات ارزان‌تر و کم حجم‌تر برندهای مختلف به ایران وارد می‌شدند. در این دوره شرکت پرشیا خودرو با قدرت تمام به واردات محصولات ب ام و و سپس مینی ادامه داد، ماموت خودرو با کسب نمایندگی فولکس واگن، پس از مدت‌ها مجددا این خودروها را به ایران وارد کرد و ایرتویا، اطلس خودرو، آرین موتور و برخی از نام‌های قدیمی دیگر نیز به کار خود ادامه دادند.

Loading...

با این وجود پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ و وضع مجدد تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان، مجددا وضعیت بازار آشفته شد و با قطع واردات، پرونده واردات خودرو بسته شد. شرکت‌های واردکننده خودرو بعضا به سمت مونتاژ خودرو رفته‌اند که برخی هنوز فعالیت بسیار مبهمی دارند. برخی دیگر نیز فعلا چشم به آینده دوخته‌اند و تا بازگشایی مرزها، به ارائه خدمات به خودروهای برند متبوع خود می‌پردازند.

Loading...
Loading...

بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است و قیمت ها پس از افزایش های چند میلیونی در چند روز گذشته مجددا با کاهش روبرو شدند. اما این کاهش در بازار همچنان نتوانسته افزایش های چند ده میلیونی قیمت خودروها را جبران کند و بنا به تجربه هیچ روند کاهشی در بازار پایدار نخواهد بود و به نظر می رسد این کاهش تنها واکنشی به خبر نهایی شدن آئین نامه واردات است.

Loading...
Loading...

منبع: باما-میزان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر