گزارش‌هایی که شرایط بورس را تغییر می‌دهند

گزارش‌هایی که شرایط بورس را تغییر می‌دهند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: تا پایان مهر، پایان هفته آینده شرکت‌های بورسی باید عملکرد تابستان خود را منتشر کنند. تابستان امسال اتفاقات بسیاری رخ داد که نتیجه این اتفاقات خود را در صورت‌های سود و زیان شرکت‌ها نشان خواهند داد. قطعی برق که افت شدید تولید سیمان و فولاد منجر شد. دارویی‌ها بعضا با افزایش نرخ‌های چشم‌گیر مبالغ فروش ماهیانه قابل توجهی را به ثبت رساندند. فلزی‌ها به دسته‌های مختلف مستقیم شدند و بعضا فروش‌های چشم‌گیری را در تابستان به ثبت رساندند که می‌تواند نوید یک گزارش خوب را برای آن‌ها بدهد. سیمانی‌ها با وجود قطعی برق و افت تولید اما بعضا با رشد مبلغ فروش همراه شدند. حتی پالایشی‌ها به نظر می‌رسد می‌توانند با تغییر محسوس سودآوری در تابستان نسبت به بهار همراه شوند.

چرا صورت مالی شپنا بازار را غافلگیر کرد؟

از سوی دیگر رصد گزارش تابستان برای بررسی هزینه‌های تولید شرکت‌ها در تابستان نیز مورد توجه هست. افزایش قیمت گاز خوراک پتروشیمی‌ها به رشد قیمت انرژی در صنایع نیز ختم شده است. به هر حال هفته‌ای شلوغ را برای تحلیلگران بنیادی انتظار داریم و اما خستگی ریزش روزهای اخیر سهام رمق چندانی باقی نگذاشته است.

در آخرین روز معاملاتی هفته دلار تا این لحظه از کف ۲۷ هزار تومان فاصله گرفته است و رشد چشم‌گیر قیمت‌ها در بازار جهانی در ادامه شب گذشته را شاهد هستیم. همچنان عده‌ای این سوال را مطرح می‌کنند که در رالی پرشور بازار جهانی و سطوح کنونی دلار چرا باید مسیر سهام ریزشی باشد؟

پس از ریزش بیش از ۶ درصدی بورس در هفته‌ معاملاتی که گذشت و در حالی‌که بسیاری خسته و آشفته از زیان‌های خود در هفته‌های اخیر و نگران از اتفاقات پیش رو هستند عده‌ای اما حسرت این را دارند که کاش پول بیشتری داشتند تا در قیمت‌های کنونی اقدام به خرید کنند. فعلا رقیب سرکشی به نام نرخ سود اوراق نیز قد علم کرده است و بعضا آن را مانعی در برابر رشد سهام مطرح می‌کنند گرچه عده‌ای دیگر رشد کنونی نرخ سود را زمینه‌ای برای تورم بیشتر در آینده و افزایش نرخ بهره واقعی منفی می‌دانند. در جدال نظرات تحلیلی و هیجان سنگین ناشی از صف‌های فروش و دامنه نوسان و با رییس جدید سازمان بورس به استقبال گزارش‌های تابستان می‌رویم.

کسری بودجه چگونه به بمب ساعتی تبدیل می‌شود؟

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر