پرواز تابستانی سود فملی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان:‌ شرکت ملی‌مس ایران صورت مالی تابستان را منتشر کرد و عملکرد درخشان خود در فروش را با سود دلچسب تابستان تکمیل کرد. این شرکت در تابستان بیش از 15 هزار میلیارد تومان سود محقق کرده است که نسبت به بهار جهش بیش از 60 درصدی را نشان می‌دهد. ادامه مسیر فملی با این گزارش جذاب‌تر از قبل به نظر می‌رسد.

سود هر سهم ملی مس ایران در تابستان به حدود 77 تومان رسیده است. فملی به پشتوانه فروش بخشی از موجودی ارزشمند کاتد خود در تابستان به این سود رویایی دست پیدا کرده است. میانگین قیمت فروش هر تن کاتد فملی در تابستان حدود 220 میلیون تومان بوده که نسبت به بهار تغییرات اندکی را نشان می‌دهد (میانگین فروش هر تن کاتد در بهار حدود 227 میلیون تومان بر تن بوده است).

این شرکت بیش از 25 هزار تن موجودی خود را در تابستان به فروش رسانده است و همچنان حدود 50 هزار تن موجود کاتد دیگر در اختیار دارد که هر زمان اقدام به فروش این موجودی کند می‌تواند مشابه تابستان سودی قابل توجه را منعکس کند.

بورسان در گزارش پیشین خود به انتظار برای انتشار عملکرد چشم‌گیر فملی در تابستان اشاره کرده بود. در عملکرد فملی باید به رشد سایر درآمدها ناشی از رشد سود ناشی از تسعیر توجه داشت. آینده این سهم به آینده قیمت مس گره خورده است و کارشناسان از آینده روشن این فلز در میان سایر کامودیتی‌ها می‌گویند. برنامه خط سود بورسان در این هفته بررسی عمیق و دقیقی از روند قیمت مس در بازار جهانی داشته است و احتمال پایداری قیمت مس در سطوح بیش از 10 هزار دلار را بررسی می‌کند.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر