آمار جدید خانه‌های خالی اعلام شد

آمار جدید خانه‌های خالی اعلام شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی ۱.۶میلیون واحد مسکونی مشکوک به خالی گفت: وزارت راه باید حدود ۲۵ میلیون خانوار را به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌کرد.

پروانه اصلانی با اشاره به ورود یک‌ میلیون و ۵۹۴ هزار نفر به سامانه املاک و اسکان اظهار کرد: از این تعداد حدود ۵۶۸ هزار نفر خوداظهاری اقامتگاه و ۴۶۰ هزار نفر خوداظهاری مالکیت داشته‌اند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: همه این افراد دارای خانه خالی نبوده‌اند و نوع سکونت خود را اعلام کرده‌اند.

اصلانی افزود: بر اساس قانون وزارت راه و شهرسازی باید حدود ۲۵ میلیون خانوار را به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌کرد که این صورت خوشی نخواهد داشت.

او تأکید کرد: از این رو ناچار بودیم که از بانک‌های اطلاعاتی موجود در کشور برای شناسایی و احصای خانه‌های خالی استفاده کنیم، در این راستا وزارت راه و شهرسازی با تمام امکانات کم که در اختیار داشت از ۱۵ بانک اطلاعاتی، اطلاعات را احصا کرد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: با این اقدامات یک‌میلیون و ۱۶۴هزار واحد مشکوک به خانه خالی احصا شده است.

اصلانی با یادآوری این‌که از سال ۹۴ اجرای قانون اخذ خانه‌های خالی باید اجرا می‌شد، گفت: به هر دلیلی که در دولت‌های قبل بوده این اتفاق روی نداده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر