زنگ پایان

پول‌ها به بورس بازمی‌گردد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 16 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران امروز به روند صعودی خود ادامه داد اما قدرت آن نسبت به دو روز گذشته در هفته جاری، با کاهش محسوسی همراه بود که این موضوع دلایل متعددی در دل خود داشت. شاخص کل بورس طی روز جاری پس از گذشت 3.5 ساعت تبادل سهام بین خریداران و فروشندگان، با رشد 0.71 درصدی همراه شد و در سمت مقابل شاخص هم‌وزن با ثبت عملکردی بهتر، افزایش 0.8 درصدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات امروز با ثبت عدد 10763 میلیارد تومانی، بار دیگر خود را در بالاترین محدوده رکوردهای سال 1401 حفظ کرد و از طرفی نیز شاهد ورود پول 253 میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

دلار در بازار آزاد در روز جاری روندی نزولی به خود گرفته و تاکنون با کاهش حدود 600 تومانی به حوالی 40700 تومان رسیده است. بازارهای جهانی نیز روز مثبتی را در هفته دوم سال 2023 آغاز کرده‌اند. نفت بار دیگر به بالای 80 دلار رسید، طلا حوالی 1880 دلار نوسان می‌کند، مس به 8700 دلار افزایش یافت و دیگر کامودیتی‌ها نیز شرایط یکسانی را دنبال می‌کنند.

در زنگ پایان امروز همراه با میثم علی‌محمدی، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی روند این روزهای بورس و چشم‌انداز آتی آن پرداختیم. علی‌محمدی در ابتدای صحبت‌های خود عنوان کرد که بازار سهام در بازه ابتدای سال تاکنون، نسبت به بازارهای موازی خود جاماندگی جالب توجهی دارد که موجب می‌شود مسیر صعودی ایجاد شده فعلا ادامه‌دار باشد و شاهد رشد قیمت‌ سهام باشیم. او افزود که به نظر نمی‌رسد شرایطی همچون سال 99 و حبابی شدن بازار را تجربه کنیم اما فعلا تا رسیدن به هدف فاصله داریم.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدی خان‌محمدی، تحلیلگر فردای اقتصاد، به بررسی شرایط دو پتروشیمی نوری و بوعلی پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر