نظرسنجی عجیب ایلان ماسک در توییتر

نظرسنجی عجیب ایلان ماسک در توییتر
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
فروش سهام ایلان ماسک برای نجات دنیا خبر عجیبی است که این روزها به گوش می‌رسد و ایلان ماسک در توییتر خود نظرسنجی کرد که باعث تعجب کاربران شد.

ایلان ماسک یک نظرسنجی در توییتر برگزار کرده و از فالوورهایش خواسته درباره فروش ۱۰ درصد سهامش در تسلا تصمیم‌گیری کنند. ماسک که ۱۷۰.۵ میلیون سهم تسلا را در اختیار دارد، گفته هر نتیجه‌ای که این نظرسنجی داشته باشد، انجام می‌دهد.

فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا

ماسک که ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا است، در توییتی احتمال فروش ۱۰ درصد از سهامش در تسلا را مطرح کرده و از کاربران خواسته پشتیبانی خودشان از این ایده را مطرح کنند.

بر اساس نتایجی که تا به این لحظه به دست آمده، از میان ۲,۴۱۸,۱۹۹ رای، ۵۵.۸ درصد با فروش سهام تسلا موافق هستند و ۴۴.۱ درصد مخالفتشان با چنین موضوعی را اعلام کرده‌اند. ماسک در ادامه همین توییت هم گفته نتیجه نظرسنجی را هرچه که باشد، قبول می‌کند.

ماسک حقوقی از تسلا نمی‌گیرد اما همان سهامش در این کمپانی باعث شده به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. ۱۷۰.۵ میلیون سهم مدیرعامل تسلا ارزشی برابر ۲۰۸.۳ میلیارد دلار دارد و ۱۰ درصد آن، ۲۰.۸ میلیارد دلار می‌شود. در حالت کلی و طبق اطلاعات دسامبر سال گذشته، ماسک ۲۲.۴ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد.

Loading...

ماسک مالیات نمی‌دهد

تحلیلگران می‌گویند بدون توجه به نتیجه این نظرسنجی، ماسک برای اینکه بتواند مالیات پرداخت کند، باید بخشی از سهامش را بفروشد. علاوه بر این، کنگره آمریکا به دنبال یک طرح پیشنهادی برای دریافت مالیات از دارایی‌های میلیاردها برای کمک به پشتیبانی از طرح‌های اجتماعی و اقلیمی جو بایدن است. گزارشی در گذشته گفته بود که ماسک در سال ۲۰۱۸ هیچ مالیاتی پرداخت نکرده و در سال ۲۰۱۷ تنها ۶۵ هزار دلار مالیات داده است.

در همین راستا، ماسک در توییتی گفته که تنها راه برای پرداخت مالیات، فروش سهام است:

البته این اولین باری نیست که ماسک احتمال فروش بخشی از سهامش در تسلا را مطرح می‌کند. چند روز پیش هم مدیرعامل تسلا گفته بود اگر سازمان ملل ثابت کند که با ۶ میلیارد دلار می‌توان مشکل گرسنگی در جهان را برطرف کرد، دست به چنین کاری می‌زند. ماسک هم اکنون طبق شاخص بلومبرگ، ثروتی به ارزش ۳۳۸ میلیارد دلار دارد.

منبع: دیجیاتو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر