آیا سهم خودرو نجات پیدا می‌کند؟

آیا سهم خودرو نجات پیدا می‌کند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که نماد خودرو پس از افت محسوس امروز در نقطه مهمی قرار گرفته است و ادامه نوسان این نماد در روز معاملاتی بعد از اهمیت بالایی برخوردار است.

بورسان: معاملات سهام خودرو امروز جالب توجه بود و برخلاف روز پایانی هفته گذشته امروز شاهد فشار فروش محسوس در این سهم بودیم. در ادامه فارغ از عوامل بنیادی و اخبار اثرگذار به بررسی وضعیت تکنیکال این نماد پرداخته شده است.

نماد خودرو در پی معاملات امروز بازار سهام صف فروش شد و کندل منفی قدرتمندی را تشکیل داده است. به موجب این اتفاق شاهد قرار گیری این نماد رو خط روند میان مدت خود که از اوایل آبان ماه شکل‌گرفته است، هستیم. در صورتی که روند حرکتی جاری در روز آتی معاملاتی هم ادامه یابد، این خط روند مهم شکسته خواهد شد. البته لازم به ذکر است، برای اظهار نظر قطعی در این رابطه باید تا پایان بازار امروز منتظر ماند تا آخرین قیمت در معاملات این نماد کشف شود. چراکه اگر شاهد واکنش قوی نسبت به این خط روند همانند ادوار پیشین باشیم، قیمت فعلی از ریسک به ریوارد مطلوبی برخوردار است.

اندیکاتور RSI در این نماد در حال نوسان در یک مثلث جمع‌شونده است و به موجب معاملات امروز از ضلع پایینی این مثلث خارج شده است و می‌توان این موضوع را سیگنالی منفی برشمرد. باتوجه به اعتبار بالا و تعدد برخورد این اندیکاتور به خط روند حمایتی خود، می‌توان انتظار داشت که پس از شکست این خط روند شاهد پول‌بک به آن باشیم.

Loading...
تکنیکال سهام ایران خودرو


اندیکاتور Parabolic SAR هم که نمایانگر قدرت روند است، در این نماد به بالای کندل‌های قیمتی نفوذ کرده است که در صورتی که قیمت در همین حوالی کار خود را به پایان رساند سیگنال منفی گمارده می‌شود.

نخستین حمایت پیش روی نماد خودرو حوالی ۲۲۸ تومان است و در گام بعد حمایت استاتیک ۲۰۵ تومان را می‌توان برای این نماد متصور بود. در سناریو معکوس مقاومت داینامیک ترسیم شده و محدوده ۲۵۰ تومان را می‌توان به عنوان مقصدهای بعدی در این نماد متصور بود. درصورتی که این نماد از این مقاومت عبور کند می‌توان هدف ۲۷۳ تومان را برای این نماد از نظر تکنیکالی می‌توان در نظر گرفت.

لازم به ذکر است سرمایه‌گذاران می‌بایست روند سودسازی و خلق ارزش در این شرکت را هم مدنظر خود برای اقدام به سرمایه‌گذاری در نظر گیرند و صرفا تحرکات تکنیکالی آن را مدنظر قرار ندهند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر