نیروهای روسیه آماده حمله اتمی می‌شوند؟

نیروهای روسیه آماده حمله اتمی می‌شوند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
نیروهای روسیه حملات شبیه‌سازی‌شده با موشک‌هایی که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند، در منطقه کالینینگراد تمرین کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان یک عملیات جنگی آموزشی در منطقه کالینینگراد «پرتاب الکترونیکی» شبیه‌سازی‌شده سامانه‌های سیار موشک‌های بالستیک اسکندر را که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند، تمرین کرده است.

در این بیانیه آمده است که نیروهای روس حملات منفرد و چندگانه به اهدافی شبیه پرتابگرهای سامانه‌های موشکی، فرودگاه‌ها، زیرساخت‌های حفاظت‌شده، تجهیزات نظامی و مواضع فرماندهی یک دشمن فرضی را تمرین کردند.

وزارت دفاع روسیه افزود که در این تمرین آموزشی، نیروهای نظامی پس از انجام پرتاب‌های «الکترونیکی»، برای جلوگیری از «حمله تلافی‌جویانه احتمالی» مانوری نیز برای تغییر موضع انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این رزمایش که با حضور بیش‌از ۱۰۰ سرباز انجام شد، واحدهای رزمی علاوه‌بر این، «اقداماتی در شرایط آلودگی شیمیایی یا تشعشع اتمی» را نیز تمرین کردند.

منطقه کالینینگراد بخشی از روسیه، اما جدا از خاک اصلی آن کشور است که در ساحل دریای بالتیک در شمال اروپا، میان دو کشور لهستان و لیتوانی واقع شده است.

روسیه بلافاصله پس از اعزام نیروهای نظامی خود به اوکراین در پنجم اسفندماه (۲۴ فوریه)، نیروهای اتمی کشور را در حالت آماده‌باش قرار داد.

زلنسکی: اوکراین توافق ناقص را نمی‌پذیرد

چند روز گذشته زلنسکی که به صورت مجازی در یک کنفرانس وال استریت ژورنال صحبت می‌کرد با اشاره به توافق‌های پیشین با مسکو بر سر مناطق جدا شده از خاک اوکراین، درخصوص کشیده شدن این کشور به یک باتلاق دیپلماتیک هشدار داد.

وی افزود: من درحالی به عنوان رئیس جمهور اوکراین آغاز به کار کردم که توافق‌های مینسک ۱ و ۲ وجود داشت و اسنادی بود که نقض تعهدها را نشان می‌داد بنابراین می‌توانم بگویم این توافق‌ها جدی نبودند. اینها یک توافق‌هایی مسدود شده بودند و من با آن مخالف هستم و بدون شک ما چنین توافقی را امضا نخواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، مذاکرات میان روسیه و اوکراین برای پایان دادن به جنگ که بیش از دو ماه از آن می‌گذرد، از اوایل جنگ ادامه داشته اما هنوز هیچ نتیجه مشخصی نداشته است.

توافقنامه آتش بس مینسک، پس از رایزنی‌های دیپلماتیک سران فرانسه و آلمان با حضور رئیس جمهور روسیه، در ۱۲ فوریه ۲۰۱۵ بین کی‌یف و جدایی طلبان امضا و از ۱۵ فوریه اجرایی شد اما این توافق بارها توسط ارتش اوکراین و جدایی طلبان منطقه دونباس نقض شده است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر