چالش همتی برای دستاوردهای اقتصادی دولت رئيسی

چالش همتی برای دستاوردهای اقتصادی دولت رئيسی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
رئیس اسبق بانک مرکزی در واکنش به منتقدان دوره ریاستش بر بانک مرکزی در دولت رئیسی واکنش نشان داد.

عبدالناصر همتی رئیس اسبق بانک مرکزی در توییتر خود در واکنش به منتقدان دوره ریاستش بر بانک مرکزی با انتشار جدولی میزان افزایش نرخ رشد ارز را در یک سال گذشته منتشر کرده است

همتی در توییتر خود نوشت: صرفاً برای شفاف سازی و اطلاع کسانی که بدون منطق به عملکرد بانک مرکزی در اوج فشار حداکثری درسال ۹۹ تاختند و گفتند که؛ ما میتوانیم!

از پایان اردیبهشت۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱، رشد نرخ ارز ۴۲٪ و تورم نقطه به نقطه ۳۹٪، روند شاخص قیمت مصرف کننده و نرخ دلار را ببینید. تورم خرداد ۱۴۰۱ در محاسبه لحاظ نشده.

Loading...
نرخ ارز از خرداد ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱

گفتنی است، دیروز نیز عبدالناصر همتی، رییس اسبق بانک مرکزی در واکنش به یکی از مطالب خبرگزاری رسمی دولت، نوشت:

امروز خبرگزاری رسمی دولت از کاهش۰/۴ درصدی پایه پولی در خرداد ماه با افتخار یاد کرده و از اینکه چرا من در خصوص این افتخار ادعایی چیزی نگفته و سکوت کرده ام گله کرده است!
حالا که خودتان اصرار دارید می‌گویم: با ادعای عدم اخذ تنخواه از بانک مرکزی و برای تأمین کسری بودجه دولت، دست در حساب‌های شرکت‌های دولتی کرده و از سپرده‌های آن‌ها برداشت کرده اید. بقیه مطالب را هم توضیح بدهم؟
ضمناً.
بازی با آمار مشکلی را حل نمی‌کند و ظرف چند ماه مشخص می‌شود. نتیجه سیاست‌های پولی و مالی دولت بایستی عملاً در سفره‌های مردم دیده شود و مردم به عینه رفاه خود را احساس کنند.

گفتنی است، خبرگزاری رسمی دولت در گزارشی نوشته بود گزارش جدید بانک مرکزی از متغیرهای پولی نشان داد رشد ماهانه پایه پولی در خردادماه سال جاری منفی ۰.۴ درصد بوده است. این گزارش نسبت به سکوت عبدالناصر همتی نیز واکنش نشان داده بود.

منبع: انتخاب

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر