ادامه مذاکرات وین با پیام‌های مکتوب

ادامه مذاکرات وین با پیام‌های مکتوب
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفت: مذاکرات وین متوقف نشده، بلکه در روندی دیگر به منظور رفع تحریم‌های یک‌جانبه تحمیلی علیه ما و از طریق تبادل پیام‌های مکتوب با آمریکایی‌ها به‌واسطه نماینده اتحادیه اروپا ادامه دارد.

هدف ما دستیابی به یک توافق قوی و دائم است

امیرعبداللهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبکه یمنی «المسیره»، افزود: هدف ما از این گفت‌و‌گوها دستیابی به یک توافق قوی و دائم است. ما از طرف آمریکایی خواستیم که واقع‌نگر باشد. رفع تحریم‌ها در تمامی حوزه‌ها و گرفتن ضمانت اقتصادی جزء مهم‌ترین نکاتی است که در دستور کار مذاکراتی ما قرار دارد.

او اظهار کرد: من فکر می‌کنم که طرف آمریکایی به خوبی خطوط قرمز ایران را درک کرده است. ما به گفت‌و‌گوها ادامه می‌دهیم. به محض رسیدن به نقطه توافق، نماینده ما در مذاکرات تغییرات نهایی را در توافق اعمال خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین بر حمایت دائم ایران از فلسطین تأکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی به منظور تشکیل کشوری یکپارچه در تمام خاک تاریخی فلسطین به پایتختی قدس حامی این کشور باقی خواهد ماند. نماز خواندن در قدس وعده‌ای الهی است و خون‌های شهدای مقاومت و ملت فلسطین برای تحقق این وعده الهی نثار شده است.

حسین امیرعبداللهیان تأکید کرد: ما مطمئنیم که به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر