شمارش معکوس

جلیقه ضد گلوله بازارهای جهانی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 29 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار دیروز نزدیک به ۲ درصد کاهش داشت. ارزش معاملات خرد سهام در بازار روز گذشته کمتر از ۳ هزار میلیارد تومان بود. شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی نیز بودیم.

امروز قرار است کنفرانس خبری مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد تمدید توافق با ایران در مورد معلق نگه داشتن اجرای پروتکل الحاقی را داشته باشیم. در این مورد به نظرم نکاتی در طرف ایرانی وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس عنوان کردند که نامه خودروسازان و قطعه‌سازان در زمینه قیمت‌گذاری را دریافت کردند. در این نامه، خودروسازان به آزادسازی قیمت خودرو و باز کردن فضای رقابت تاکید کردند.

خبر می‌رسد که شکر وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومانی رو به اتمام است و شکر منبعد با نرخ سامانه نیما وارد می شود. در این زمینه هم به نظر کار سختی پیش رو است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی اعلام کرده است که ارزهای دیجیتال فاقد هرگونه پشتوانه دولتی و بانکی بوده لذا سرمایه‌گذاری در این رابطه با مخاطراتی همچون بلوکه شدن دارایی ها و انواع کلاهبرداری مواجه است.

محمدعلی احمدزاده اصل مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهتمام ایرانیان به سوالات بورسآن پاسخ دادند:

شما تجربه بالایی در بودن در هیئت مدیره شرکت‌های بورسی دارید. آیا در همه این سال‌ها این میزان التهاب را در بورس به یاد دارید؟

چه اتفاقی افتاد که بورس، بعد از ۹ ماه اصلاح و ریزش همچنان پنیک و هیجانی به کار خود ادامه می دهد؟

چه اقداماتی باید صورت گیرد تا از این شرایط عبور کنیم؟

چرا در گزارشگری شرکت‌های ایرانی عموما طوری رفتار می‌شود که سرمایه‌گذاران خرد نتوانند عایدی مناسبی از این شرکت‌ها داشته باشند؟

ریشه این عدم شفافیت چیست؟

حسین شیبانی تحلیلگر بازارهای مالی بین الملل در مورد روند قیمت‌ها در بازارهای جهانی عنوان کردند که فعالان بازار سرمایه حداقل در این مورد می‌توانند نقطه اتکای کافی را داشته باشند.

شاخص کل در این دقایق متعادل منفی در حال پیگیری است. برخی از شرکتهای صنعت خودرو و بانک جهت شفاف سازی بسته هستند.

صنعت شیمیایی، پالایش، بانکی و فلز بیشترین ارزش معاملات را در اختیار دارند. ارزش معاملات در بازار سرمایه هم اکنون در محدوده ۷۰۰ میلیارد تومان قرار دارد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر