اولین واکنش رئیسی به فیش‌های حقوق نجومی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سید ابراهیم رئیسی از سازمان اداری و استخدامی کشور دستور داد قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد تدوین شود.

سید ابراهیم رئیسی صبح روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به شیوع بیماری کرونا و موفقیت دولت در تامین واکسن و واکسیناسیون عمومی بیان کرد: پس ازموضوع کرونا مسئله اصلی دولت معیشت مردم است، وزرا نیز اقدامات انجام شده خود در این زمینه را برای مردم تبیین کنند.

رئیسی در مورد مشکلات آب در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری گفت: باید مصوباتی که در این مورد انجام شده، پیگیری و نتیجه به مردم گفته شود. مسئله تامین آب شرب و کشاورزی مردم مهم است.

رئیس‌جمهوری ضمن تشکر از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس‌های مدارس به‌طور حضوری، بیان کرد: والدین دانش آموزان هم از برگزاری توامان کلاس‌ها به صورت حضوری و غیر حضوری راضی هستند.

حقوق یک حدی دارد

رئیسی با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف تصریح کرد: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت‌های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق‌های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.

رئیس‌جمهوری در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریعتر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: شاید طبق قانون دستگاه هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت‌های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی قابل تحمل نیست.

رئیسی با تاکید بر اهمیت یک صدایی در دولت گفت: سند تحول دولت در ۳۷ مسئله اصلی کشور تدوین شده که بزودی اعلام خواهد شد.

منبع: سایت هیات دولت

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر