زیرپوست کدال؛ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

رکوردشکنی‌های پی در پی یک پتروشیمی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. شکبیر ، ساوه ، حفاری ، ونوین ، دقاضی و وبملت نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند.

شکبیر: پتروشیمی امیرکبیر، در ماه‌های انتهایی سال ۹۹ نیز هر ماه رکورد جدیدی از فروش ماهانه را به جای می‌گذاشت در فروردین ماه ۱۴۰۰ نیز توانسته است با فروش ۱۸۹۶ میلیارد تومانی رکورد فروش خود را ارتقا دهد.شرکت در دی ماه ۱۶۴۰ میلیارد تومان، در بهمن ماه ۱۸۱۷ میلیارد تومان و در اسفند ۱۸۷۰ میلیارد تومان فروش را ثبت کرده بود. شرکت در برخی از محصولات خود کاهش نرخ را تجربه کرده است اما تولید و فروش آن از لحاظ مقداری افزایش داشته است.

ساوه: سیمان ساوه، سال ۹۹ را با رشد سودآوری پشت سر گذاشت و شرکت موفق شده است به ازای هر سهم سود ۵۱۸ تومانی را محقق کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۲۲ درصدی داشته است. ساوه در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۲۳۳ تومن سود شناسایی کرده بود. درآمدهای عملیاتی شرکت ۸۴ درصد و هزینه‌های عملیاتی آن ۵۱ درصد افزایش داشته‌اند. ساوه توانسته است تا انتهای سال ۹۹ سود انباشته خود را به ۳۵۱ میلیارد تومان ارتقا دهد.

حفاری: حفاری شمال، در فروردیت توانسته است کاهش درآمد خود در اسفند ماه را جبران کند.
شرکت در دی ماه ۱۱۳ میلیارد تومان و در بهمن ماه ۱۱۹ میلیارد تومان درآمد ثبت کرده بود اما در اسفند کمی کاهش داشت و به ۹۳ میلیارد تومان رسید. شرکت در فروردین توانسته است بار دیگر به درآمد بالای ۱۰۰ میلیارد تومان دست یابد و ۱۰۱ میلیارد تومان درآمد را شناسایی کند.

ونوین: بانک اقتصاد نوین، در تاریخ ۲۴ و ۲۵ اسفندماه خبر از برگزاری دو مزایده برای واگذاری ۵۸.۲۲ درصد سهام سرمایه‌گذاری نوین (سنوین) و ۱۹.۹۸ درصد بیمه نوین (نوین) داده بود. این مزایده رو گذشته بدون دریافت هیچگونه پیشنهادی بدون حصول نتیجه به پایان رسید.

دقاضی: شرکت داروسازی شهید قاضی، موفق شده است که برای ۳۰ مورد از محصولات خود افزایش نرخ دریافت کند. برای مثال نرخ سرنگ‌های ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلی لیتر شرکت از حوالی ۶۱۰۰ تومان به ۹۳۰۰ تومان افزایش یافته است. طبق این افزایش نرخ، فروش پیش‌بینی شده شرکت برای سال ۱۴۰۰، افزایش ۱۷ درصدی خواهد داشت.

وبملت: بانک ملت، طی یک افشای اطلاعات گروه الف از سود حاصل از تغییر نرخ تسعیر ارز خبر داده است. بانک ملت در این گزارش اطلاع داده که بیش از ۶.۴ میلیارد دلار دارایی ارزی دارد و از تغییر نرخ تسعیر ارز ۱۱هزار تومان به ۱۵هزار و ۹۰۰ تومان چیزی بالغ بر ۲.۳ همت سود شناسایی کرده است که بسیار عدد کوچکی است. به نظر می‌رسد بانک ملت نیاز دارد در این رابطه شفاف‌سازی کند.

در بورسان بخوانید:

پیش بینی تورم پس از انتخابات

۵ نکته مهم از اظهارات همتی برای دلار

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر