درخواست خطیب جمعه تهران از تیم مذاکره کننده هسته‌ای

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
حاج علی اکبری در نماز جمعه این هفته تهران گفت: رفع کامل تحریم‌ها حق مسلم ملت ایران است.

حاج علی اکبری در نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به مشکلات و مسائل پیش آمده اقتصادی در کشور بعد از شیوع کرونا، گفت: دشواری‌های معیشتی، زندگی بسیاری از انسان‌های آبرومند را در خطر قرار داده و از سوی دیگر زلزله و بلایای طبیعی رخ می‌دهد و مشکلاتی برای مردم به همراه دارد، اینجاست که مومنین باید همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند رزمایش مواسات برگزار کنند.

درخواست از مذاکره کنندگان هسته‌ای

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز مذاکرات هسته‌ای در روزهای آینده اظهارکرد: از مذاکره‌کنندگان ارجمند که ۸ آذر می‌خواهند مذاکرات را آغاز کنند، می‌خواهیم ذره‌ای در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا کوتاه نیایند و به بهانه‌های کودکانه آژانس هسته‌ای توجه نکرده و حق مسلم ملت ایران در رفع کامل تحریم‌ها را محقق کنند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تسلیت درگذشت آیت الله مجتهد شبستری، گفت: او در اداره حوزه‌های علمیه بسیار موفق بود و بیش از دو دهه سابقه امامت جمعه در تبریز را داشت که برای او از خداوند متعال طلب رحمت و مغفرت می‌کنیم.

حاج علی اکبری تصریح کرد: بسیج یک حرکت احساسی نیست و دارای یک عقبه عمیق و قوی با منظومه استوار است. کتاب بسیج قرآن کریم و سند آن صحیفه سجادیه و نهج البلاغه است. بسیج تفکری است که اگر با عمل مجاهدانه گره بخورد دائماً معجزه می‌کند. جهاد، خدمت، مواسات و همه عرصه‌ها میدان تفکر بسیجی است که هر جا این تفکر وارد شود آن محیط را متحول می‌کند.

عمل آتش به اختیار نتیجه تفکر بسیجی است

وی ادامه داد. عمل آتش به اختیار و کار علمی درست نتیجه همین تفکر بسیجی و مسئولیت‌پذیری است که در تفکر بسیجی وجود دارد، این تفکر وقتی در عرصه مدیریت وارد می‌شود، نتیجه آن «ما می‌توانیم» است و در همه عرصه‌ها از دفاع سخت و نرم و عرصه پیچیده دیپلماسی و علمی عامل موفقیت و پیشرفت است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدامات دولت در ماه‌های اخیر اظهارکرد: امروز عصر تفکر بسیجی در محیط حکمرانی کشور بیش از پیش مشاهده می‌شود. دولت مردمی سه ماه است که کشور را در یک شرایط سخت به‌دست گرفته اما با جوانگرایی و جدیت در تحقق منویات رهبر عالیقدر قدم برمی دارد.

حاج علی اکبری موفقیت‌های دولت در واکسیناسیون عمومی کرونا و آغاز نهضت ساخت مسکن را حاصل تفکر بسیجی در دولت دانست و گفت: رویکرد بسیجی در این سه ماهه در ساختار دولت امیدآفرین بوده و سرمایه اجتماعی را گسترش داده است. شما این موفقیت را در ماجرای بنزین و رسیدگی سریع به زلزله زدگان و در عرصه‌های دیپلماسی با نگاه به شرق و پیوستن به پیمان شانگهای و همچنین مقابله با کرونا به خوبی مشاهده می‌کنید و اینها نشان می‌دهد تفکر بسیجی وارد دولت شده است.

وی تصریح کرد: اقدامات دولت امید را برای مهار غول گرانی و همچنین اصلاح ساختارهای فساد آفرین و حل مشکلات مردم افزایش داده است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر