شمارش معکوس

معمای حضور مردم در رمز ارزها به‌جای بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 35 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

برنامه شمارش معکوس روز شنبه دوم اسفند سال ۹۹ شاخص کل بورس اوراق بهادار روز چهارشنبه گذشته متعادل منفی بسته شد. ارزش معاملات سهام کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان بود و اوراق بدهی بسیاری در بازار معامله شد. در کل روزهای هفته گذشته به غیر از روز شنبه خالص فروش اشخاص حقیقی را در بازار سرمایه داشتیم. معاملات در قیمت های جهانی در پایان هفته بسیار عالی بود. مس جهانی به محدوده ۹ هزار دلار، قیمت نفت ۶۳ دلار و قیمت روی هم در آستانه ۲۹۰۰ دلاری قرار دارد که همه این موارد می‌تواند یکی از دلیل های رشد در بازار سرمایه باشد.

مباحث برجام در اقتصاد ایران همچنان در حال پیگیری است و به نظر می‌رسد که طرفین در حال ارزیابی یکدیگر برای شرکت در مذاکرات آتی می باشند.

عظیم ثابت کارشناس ارشد بازار سرمایه اعتقاد دارد که کانون سهامداران حقیقی می‌تواند مسیر خوبی برای بیان نظرات سهامداران حقیقی باشد ولیکن برای جلوگیری از انحراف این کانون باید یک سری مسائل و موارد کارشناسی مشخص شود. اینکه مردم چرا رمز ارزها را به بودن در بازار سهام ترجیح می دهند و این که کارگزاران در پایان سال مالی تسویه حساب با مشتریانشان چقدر بر روی شرایط بازار تأثیر دارد، سوالاتی بود که از آقای ثابت پرسیده شد.

رضا رشوند کارشناس بازار سرمایه در مورد معاملات محصولات فلزی و پتروشیمی در بورس کالا از نظر حجم و ارزش توضیحاتی ارائه دادند.

تا این جای کار بازار سرمایه نسبت به تغییرات قیمت در بازارهای جهانی بی تفاوت بوده ارزش معاملات بیش از ۲ هزار میلیارد تومان و خالص فروش اشخاص حقیقی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را در بازار شاهدیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
مهمترین اخبار صبح با بهزاد بهمن‌نژاد
لزوم تشکیل کانون سهامداران حقیقی؟ با عظیم ثابت
روند معاملات بورس کالا با رضا رشوند
پیشنهاد سردبیر