دوراهی سخت سهام در نمودارهای تکنیکالی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. خدیزل، کرماشا، فرابورس و فنورد نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آن‌ها موردتوجه قرار گرفت. همچنین در پایان نمودار رانفور ، خدیزل و میدکو مورد بررسی قرار گرفت.

خدیزل: گزارش اسفند ماه شرکت بهمن دیزل، میزان ۱۶۱ میلیارد تومان فروش را نشان می‌دهد که نسبت به دو ماه قبل افزایش چشمگیری داشته است. بیشتر از ۳۰ درصد از فروش کل این شرکت مربوط به فصل زمستان بوده که نشان‌دهنده وضعیت مطلوب آن است. شرکت فوق در سال گذشته مجموعا ۹۰۱ میلیارد تومان فروش را ثبت کرده که نسبت به سال قبل آن، ۷۶ درصد رشد داشته است. خدیزل سود ۲۳۸ تومانی به ازای هر سهم پیش‌بینی کرده بود که با توجه شرایط خوب آن عددی قابل دسترس است.

کرماشا: صنایع پتروشیمی کرمانشاه، این شرکت در اسفند ۱۶۸ میلیارد تومان فروش داشته است. کرماشا در سال گذشته عملکرد مطلوبی داشته و توانسته میزان ۲۳۷۱ میلیارد تومان فروش را ثبت کند که نسبت به سال ۹۸، یک رشد ۶۸ درصدی را تجربه کرده است. براساس آخرین گزارش اجماع تحلیلگران شرکت کیان، نسبت قیمت به درآمد آینده‌نگر شرکت عدد ۶.۸ پیش‌بینی شده است.

فرابورس: میانگین فروش شرکت فرابورس تا بهمن ماه حدود ۴۷ میلیارد تومان بوده است، اما در اسفند ماه کاهش چشمگیری را تجربه کرده و به عدد ۲۳ میلیارد تومان رسیده است. این عدد کمتر از ۵۰ درصد میانگین فروش ۱۱ ماهه شرکت است.

فنورد: شرکت نورد و قطعات فولادی، درحالی که شرکت در دی ماه با کاهش فروش مواجه شده بود، در بهمن ماه توانست فروش ۱۶۶ میلیارد تومانی را به ثبت برساند و اکنون در اسفند ماه با فروش ۲۳۳ میلیارد تومانی رکورد فروش ماهانه خود را ارتقا ببخشد. کل فروش ۱۲ ماهه فنورد، ۱۴۵۴میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت سال گذشته خود ۱۲۶ درصد رشد کرده است.

تحلیل تکنیکال سه نماد

رانفور: شرکت خدمات انفورماتیک، رانفور در بلندمدت خط حمایتی مناسبی دارد که چندین بار باعث برگشت سهم شده است.

در نمای کوتاه‌مدت، سهم با مقاومت استاتیک و خط روند نزولی مواجه است. در صورت شکسته شدن مقاومت، خط روند هدف‌های قیمتی آن می‌تواند ۳۰۰۰ و ۳۸۰۰ تومان باشد.

در صورت از دست دادن خط حمایتی بلندمدت، سهم با فشار فروش مواجه خواهد شد.

خدیزل: سهم شرکت بهمن دیزل در بلندمدت به حمایت معتبری نزدیک شده است. این سهم در کوتاه‌مدت در یک کانال صعودی با شیب کم نوسان می‌کند، اما کف این کانال را به سمت پایین شکسته است. در صورت افزایش قیمت این سهم و برگشتن به کانال صعودی می‌توان انتظار داشت که هدف قیمتی ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان را دنبال کند. در صورت ریزش و از دست دادن حمایت بلندمدت، حمایت‌های بعدی ۳۷۰۰ و ۳۱۰۰ تومان خواهد بود.

میدکو: شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، به‌طور کلی در یک کانال میان‌مدت صعودی قرار دارد. این سهم برخلاف شرایط بازار ریزش سنگینی نداشته و در کوتاه‌مدت بیشتر در یک محدوده قیمتی، نوسان‌های کوچک داشته است. این سهم برای رشد قیمتی نیاز دارد که سقف کانال کوتاه‌مدت خود را به سمت بالا بشکند.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر