حواشی ارزهای دیجیتال امروز ۲۱ مهر ۱۴۰۰

صرافی بایننس بار دیگر باعث کاهش قیمت بیت کوین شد

صرافی بایننس بار دیگر باعث کاهش قیمت بیت کوین شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: بعد از چین که عامل فشار بر بازار بود این بار نوبت صرافی بایننس است که با تحریم کاربران چینی افت قیمت بیت کوین را سبب شود. بایننس از یک طرف درحال حمایت و تاسیس صندوق یک میلیارد دلاری است اما از طرف دیگر در حال کاهش کاربران خود می‌باشد. مهمترین علت فعالیت‌های اخیر بایننس به دلیل اعمال فشارهای زیاد از سمت چین و همچنین جلوگیری از تحریم شدن توسط کشورهای دیگر است.

درحالی که مجموع خبرهای مثبت از منفی در روز جاری بیشتر بوده، قیمت بیت‌کوین به حدود ۵۴ هزار دلار کاهش یافته است. این موضوع منعکس کننده قدرت خبر بایننس است. همچنین نزدیک به ۶ هزار بیت‌کوین به صرافی‌ها منتقل شده‌اند که این موضوع ممکن است بر عرضه و قیمت این ارز موثر باشد.

چینی‌ها توسط بایننس تحریم شدند

بایننس اعلام کرد که پرداخت به‌وسیله یوآن چین را قبول نمی‌کند. همچنین این صرافی کاربران چینی را نیز تحریم کرد و بیان کرده که ازاین‌پس به این کاربران خدمات ارائه نخواهد کرد. پس از این خبر، بیت کوین ریزشی ۱۱۰۰ دلاری را تجربه کرد

نظارت آمریکا بر ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال در آمریکا تحت نظارت قرار خواهند گرفت. مدیرعامل بانک جی پی مورگان گفت: با افزایش نگرانی درباره ارزهای دیجیتال باثبات و طبقه دارایی‌ها در آمریکا، ارزهای دیجیتال تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

تاسیس صندوق یک میلیارد دلاری بایننس

صرافی بایننس یک صندوق یک میلیارد دلاری راه‌اندازی کرده تا بتواند به پذیرش فناوری بلاک‌چین کمک کرده و همچنین از بلاک‌چین بایننس اسمارت چین پشتیبانی کند. تمرکز این صندوق قرار است بر روی ایجاد زیرساخت‌های بین زنجیره‌ای و چند زنجیره‌ای ادغام شده با بلاک‌چین‌های مختلف باشد.

تقریباً نیمی از بودجه این صندوق قرار است به خدمات بلاک‌چینی و دیگر بخش‌های حاشیه‌ای مرتبط با ارزهای دیجیتال، مانند بازی‌ها اختصاص پیدا کند. علاوه بر این، گزارش شده که حدود ۳۰۰ میلیون دلار نیز قرار است به سازندگان برنامه‌ها اختصاص پیدا کند.

عدم ممنوعیت ارزهای دیجیتال در روسیه

روسیه قصد ممنوعیت کامل تجارت ارزهای دیجیتال را ندارد. معاون وزیر دارایی روسیه اعلام کرد، روسیه قصد ندارد با ممنوعیت کامل کریپتو، پا جای پای چین بگذارد.

یک شرکت دیگر به ارایه خدمات بیت‌کوینی روی آورد

شرکت فناوری Stripe پس از سه سال دوباره پرداخت‌های بیت‌کوین را راه‌اندازی می‌کند. شرکت Stripe یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری امریکا، پس از اینکه سه سال پیش پرداخت‌های بیت‌کوین را حذف کرده بود، در حال استخدام یک تیم بلاک‌چین برای ورود مجدد به بازار کریپتو است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر