زنگ پایان

احیای بورس با سیگنال بانک مرکزی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 20 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه برخلاف روز گذشته که با فشار فروش عجیبی همراه شده بود، امروز توانست خود را بازیابی کند. حتی در ابتدای روز شاهد قرارگیری شاخص کل در مدار مثبت قرار گرفت. اما رفته رفته از شدت تقاضا کاسته و به فشار عرضه‌ها افزوده شد. همین موضوع سبب شد که شاخص کل در پایان روز در مدار منفی کار خود را خاتمه دهد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان روز معاملاتی جاری افت اندک 0.07 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.438 میلیون واحدی ایستاد. دیگر نماگر مطرح بازار سهام یعنی شاخص هم‌وزن عملکرد بدتری نسبت به شاخص کل را به ثبت رساند و افت 0.72 درصدی را پشت سر گذاشت.

مهم‌ترین خبری که در ابتدای بازار امروز مخابره شد این بود که صالح آبادی، رییس بانک مرکزی اعلام داشت که قصد دارد اختلاف میان دلار نیما و آزاد را به حداقل برساند و همچنین نرخ بهره بین بانکی بیش از این رشد پیدا نخواهد کرد وبه زودی روند کاهشی به خود خواهد گرفت. این موضوع را می‌توان دلیل حال نسبتا بهتر بازار سهام نسبت به دیروز بیان کرد.

در بخش اول این برنامه مهدی خجسته، کارشناس بازار سرمایه به بیان دیدگاه‌ خود در رابطه با کلیت بازار پرداخت. به عقیده وی در مقطع فعلی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی در صنایع پتروشیمی، کاشی‌سازی، سیمانی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

در بخش بعدی این برنامه امیر هوشنگ نوایی، تحلیلگر بورسان به بررسی گزارشات کدال شرکت‌های روغن خوراکی اعم از غبشهر و غمارگ و غکورش پرداخت.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
ارزیابی روند این روزهای بازار و چشم‌انداز آتی آن
دلیل حال آشفته بورس
شاخص سازی در بورس جدی است؟
تحلیل بنیادی در بازار سرمایه کارایی لازم را خواهد داشت؟
سیگنال بازار جهانی برای بورس ایران
نسخه افزایش نرخ بهره برای ایران جواب می‌دهد؟
کدام کلاس دارایی برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟
صنایع پیشرو در ادامه سال1401
صنعت روغن خوراکی در بهار 1401
پیشنهاد سردبیر