درخواست عجیب دولت برای دارندگان مسکن مهر

درخواست عجیب دولت برای دارندگان مسکن مهر
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در حالی که اعلام شده بود، خرید «عرصه مسکن مهر» برای متقاضیان اختیاری است، اما این روزها پیامک اجباری شدن خرید آن به دست برخی متقاضیان رسیده است.

در حالی که پیش از این اعلام شده بود که خرید «عرصه مسکن مهر» برای متقاضیان اختیاری است اما خبرهای رسیده حاکی از آن است که برای تعدادی از متقاضیان در شهرهای مختلف از جمله پرند پیامکی با عنوان خرید اجباری عرصه ارسال شده است.

از سال ۹۲ فروش عرصه مسکن مهر و سند دار شدن واحدهای مسکن مهر برای متقاضیان آغاز شده بود که قیمت‌های عرصه این واحدها از طریق کارشناسان قضایی تعیین می‌شود.

در بهمن ۹۲ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی بندهایی از مصوبات قبلی مسکن مهر را لغو کرد تا با عرضه در بازار مسکن و فروش آنها به متقاضیان جدید زمینه حضور گروه‌های اجتماعی متعدد در سایت‌های مسکن مهر را فراهم کند.

امکان خرید و فروش مسکن مهر بدون عرصه فراهم نیست

با توجه به آنکه تمامی واحدهای مسکن مهر ۹۹ ساله هستند، امکان خرید و فروش آنها بدون عرصه و سند دشوار و یا امکان پذیر نبود این در حالی است که با فروش عرصه سند این واحدها آزاد شده و قیمت های هر متر مربع این واحدها افزایش می یابد.

هزینه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خرید عرصه مسکن مهر

با پیگیری‌‌های انجام شده از شرکت عمران پرند هنوز این موضوع پاسخ داده نشده و با توجه به آنکه برای بسیاری از متقاضیان مسکن مهر تامین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید عرصه مسکن مهر دشوار است این موضوع همچنان پیگیری خواهد شد.

Loading...
پیامک مسکن مهر

سند منازل شامل عرصه و اعیان (زمین و بنا) است، اما سند مساکن مهر فقط به صورت شش دانگ اعیانی است و عرصه مساکن مهر به صورت اجاره نامه ۹۹ ساله در اختیار مالکان منازل مسکونی قرار گرفته و مالک منزل مسکونی باید سالانه اجاره بهای آن را پرداخت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر