فرصت انتقال کالاهای ترانزیتی ازبکستان از طریق بندر چابهار

جذابیت جدید ایران برای شرکای ازبک

جذابیت جدید ایران برای شرکای ازبک
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

حسین شهدادی، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان

با روی کار آمدن دولت جدید؛ بر توسعه همکاری تجاری با کشورهای منطقه از سوی رئیس‌جمهور محترم به‌عنوان یکی از اولویت‌های سیاست خارجی دولت تأکید فراوان شده است. به دلیل محدودیت‌های که برای ازبکستان جهت بهره‌برداری از ریل سراسری روسیه در مسیر غرب چین به روسیه ایجاد شده است، طی سال گذشته در جریان سفر مقامات ازبکستان به ایران و بازدید از بنادر جنوبی کشور از قبیل بندر چابهار و شهید رجایی، آمادگی طرف ازبک برای سرمایه‌گذاری و انتقال کالا از طریق ایران به کرات اعلام شد. ازبکستان برای دستیابی به آب‌های آزاد در جنوب ایران، ناگزیر به عبور از سه کشور است که این موضوع محدودیت‌هایی زیادی برای تجارت و انتقال کالا پیش روی تجار و فعالان اقتصادی ازبک گذاشته است.

مسیرهای انتقال کالا به/از ازبکستان به مبادی و مقاصد مصرف از طریق ایران محدود به مسیرهای ذیل است.

الف) از مسیر دریایی بنادر شمالی ایران (آستارا، انزلی، امیرآباد) و سپس بندر کوریک و اکتاویو در قزاقستان - بینو _قره قالپاق (مرز ازبک و قزاقستان) - نکوس - بخارا - سمرقند و تاشکند که علاوه بر طی مسیر دریایی لازم است بخشی طولانی از مسیر به‌صورت زمینی طی شود.

ب) از مسیر ترکمنستان با عبور از پایانه مرزی سرخس- شهر فاراب (ترکمنستان) _شهر مرزی آلات در ازبکستان.

ج) از مسیر افغانستان با عبور از پایانه میلک- قندهار- کابل - مزار شریف - ترمز (مرز ازبکستان) - قارشی ازبکستان- سمرقند و بخارا

متأسفانه در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های ازبکستان، تردد کالای ترانزیتی از سرخس و الات به ترکمنستان توسط دولت ترکمنستان کاملا محدود شده است و صرفا تریلرهای حامل کالای ترانزیتی توسط کامیون‌های ترکمن در مسیر فوق حمل می‌شود و کامیون‌های ایرانی و ازبک امکان تردد از طریق ترکمنستان را ندارند که این امر سبب افزایش هزینه و زمان انتقال کالا از طریق ترکمنستان به مبدأ و مقصد ازبکستان شده است.

در مسیر دریایی که در سطور بالا به آن اشاره شد، باوجود آمادگی بنادر شمالی به‌ویژه بندر آستارا به‌دلیل محدودیت‌های انتقال دریایی کامیون توسط شناورهای رو_رو و توقف طولانی در بندر کوریک و اکتاویو هزینه و زمان انتقال بالاست.

علاوه بر آن محدودیت‌های ریلی در قزاقستان و عدم امکان انتخاب مسیر ریلی توسط تجار ازبک در قزاقستان و همچنین مسیر طولانی زمینی سختی‌های خاصی را پیش روی حمل زمینی کالا پس از تخلیه در بنادر قزاقستان قرار داده است.

به نظر می‌رسد بهترین مسیر انتقال کالا از طریق چابهار و پایانه مرزی میلک و ترانزیت از خاک افغانستان به ازبکستان خواهد بود.

بنابراین برنامه‌ریزی برای الحاق ازبکستان به توافقنامه چابهار و استقبال تجار ازبک از مسیر افغانستان فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد مسیر ترانزیتی مطمئن برای جابه‌جایی کالای متعلق به ازبکستان از خاک جمهوری اسلامی ایران و دسترسی ازبکستان به آب‌های آزاد از طریق بندر چابهار خواهد بود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر