زنگ پایان

برجام به رشد پایدار بورس کمک می‌کند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 17 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران که امروز را با فشار عرضه‌ها شروع کرده بود و نماگرهای بازار به محدوده منفی وارد شده بودند، پس از انتشار خبرهای مثبت برجامی، تقاضای قدرتمندی را در خود دید که توانست شاخص بورس را ۰.۰۱ درصد و شاخص هم‌وزن را ۰.۴۵ درصد افزایش دهد. گروه خودرو و بانک در صدر توجهات بودند و برخی از نمادهای اصلی این دو گروه به صف خرید رسیدند.

بازارهای جهانی امروز بازگشایی شدند و در شروع معاملات خود در هفته جدید، روندی نزولی به خود گرفته‌اند. مس با از دست دادن دوباره کانال ۸هزار دلاری به زیر ۷۹۰۰ دلار رسیده و نفت نیز بار دیگر به پایین ۹۵ دلار کاهش یافته است.

در برنامه امروز همراه با علیرضا مهرآبادی کارشناس بازار سرمایه به بررسی رفتار چند روز اخیر بورس تهران پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که برجام موجی از خوش‌بینی را به بازار وارد کرده است اما بهتر است که روند این بازار به برجام گره نخورد تا با ثبات بهتری به معاملات خود ادامه دهد. ایشان همچنین اعتقاد داشتند که در بازه چند ماهه بهتر است در صنایع و سهامی سرمایه‌گذاری کنیم که نه به مباحث خارج از کشور مانند بازارهای جهانی وابسته باشند، نه در داخل کشور مشکلی در فروش محصولاتشان دارند. ایشان همچنین توجه به نسبت قیمت به درآمد آینده‌نگر را برای انتخاب سهام بسیار بااهمیت قلمداد کردند.

در بخش نهایی برنامه نیز وضعیت عملیاتی و بنیادی دو نماد حتاید و فمراد مورد بررسی قرار گرفت.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
۱۸۹مین گزارش هفتگی کیان
ارزیابی این روزهای بازار سرمایه و چشم‌انداز آتی آن
ارزیابی تاثیر برجام بر بورس
کدام صنایع پتانسیل رشد بیشتری دارند؟
گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال
پیشنهاد سردبیر