تهران به سمت بمب اتم حرکت نمی‌کند

اعتراف مقام اطلاعاتی اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

رئیس اطلاعات نظامی رژیم اسرائیل برخلاف مواضع مقامات دیگر این رژیم تاکید کرد که ایران به سمت ساخت بمب اتمی حرکت نمی‌کند.

شبکه «الحره» به نقل از «تامر هایمن» رئیس اطلاعات نظامی رژیم اسرائیل نوشت: بر اساس اطلاعات ما، آنها (ایران) در حال حاضر به دنبال یک بمب (هسته‌ای) نیستند؛ ممکن است در آینده ای دور باشند.

رئیس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی افزود: ایران نمی‌تواند در کوتاه مدت به سلاح اتمی دست یابد.

وی اظهار داشت: به رغم غنی‌سازی اورانیوم در سطحی که از قبل مشاهده نکرده بودیم، ایران هنوز راه زیادی برای دستیابی به بمب هسته‌ای در پیش دارد.

این مقام اطلاعاتی رژیم صهیونیستی گفت: به رغم اینکه سطح اورانیوم غنی شده [ایران] نگران‌کننده است اما جمهوری اسلامی هنوز راه زیادی برای دستیابی به بمب هسته‌ای کاربردی دارد.

وی البته به توانایی نظامی ایران در مقابل رژیم اسرائیل اذعان کرد و افزود: ایران می تواند [رژیم] اسرائیل را تهدید کند.

هایمن با بیان اینکه ایرانیان با سه گزینه روبرو هستند، افزود: یا به توافق هسته ای ۲۰۱۵ بازگردند، یا نسبت به جامعه بین المللی بی تفاوت باشند و به غنی سازی ادامه دهند و یا به توافق بهتری که در آن، بسیار بیشتر از آنچه در گذشته به دست آورده‌اند، دست یابند.

هایمن توضیح داد که وظیفه اسرائیل در حال حاضر اقدام دیپلماتیک در قبال ایران و برنامه هسته‌ای آن است اما باید علاوه بر ابزارهای اقتصادی (تحریم ها) و دیپلماتیک، یک گزینه نظامی عملی و معتبر نیز وجود داشته باشد.

وی گفت: بیایید فقط با این واقعیت موافق باشیم که کار صحیح این است که ایران را در جهت دیپلماسی سوق دهیم : سعی کنید به توافق بهتری برسید.

اعتراف این مقام امنیتی بلند پایه رژیم صهیونیستی در حالی بیان می شود که تا پیش از این مقامات این رژیم در اظهاراتی خلاف واقع و برای تحریف افکار عمومی مردم و دولت‌ها علیه ایران، تهران را به تلاش برای ساخت بمب هسته‌ای متهم می‌کردند.

«نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی هفته قبل خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نیز در سفر اوایل شهریورش به آمریکا برای دیدار با بایدن رئیس جمهور این کشور مدعی شده بود «ایران تمامی خطوط قرمز در پیشرفت برنامه هسته‌ای را زیر پا گذاشته است».

«بنی گانتز» وزیر دفاع رژیم صهیونیستی هم اخیرا مدعی شده بود که که فاصله ایران تا داشتن مواد کافی برای تولید بمب هسته‌ای، به تنها چند هفته رسیده است.

این در حالی است که مقام های ایران بارها اعلام کرده اند که به دنبال ساخت سلاح اتمی نیستند. آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب چند سال پیش در فتوایی اعلام کردند که ساخت و در اختیار داشتن سلاح اتمی از نظر شرعی حرام است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی هم که برنامه هسته‌ای ایران را زیرنظر دارد تاکنون در هیچ یک از گزارش‌های خود، ادعای نظامی بودن برنامه اتمی ایران را تایید نکرده است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر