ری دالیو چگونه مدیر بزرگترین صندوق پوششی جهان شد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: رِی دالیو به عنوان موسس و مدیرعامل «بریج واتر اسوسیتس»، بزرگترین صندوق پوششی دنیا، معروف است. موفقیت او در بازارهای مالی او را در فوریه ۲۰۲۰ به رتبه هفتاد و نهمین فرد ثروتمند سیاره زمین رساند. اما پسر یک نوازنده موسیقی جاز چطور به یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین افراد تاریخ تبدیل شد؟

وی کار کردن را از سنین کم شروع کرد و روزنامه‌ها را به منازل می‌رساند. پس از آن، در ۱۲ سالگی، در باشگاه گلف لینکس حمل‌کننده وسایل شد. ری، بعد از شنیدن پچ‌پچ‌های بازیکن‌ها در مورد بازار سهام، تصمیم گرفت با ۳۰۰ دلاری که از درآمدش در باشگاه پس‌انداز کرده بود، دست به سرمایه‌گذاری بزند.

دالیو در خطوط هوایی شمال شرقی، تنها شرکت بزرگی که می‌توانست از پس خرید آن بربیاید، سرمایه‌گذاری کرد. پس از این که در سال ۱۹۷۲ آن شرکت با شرکت دیگری ادغام شد، سرمایه اولیه ۳۰۰ دلاری او سه برابر شد. او بعدا این بُرد سریع را ناشی از شانس محض دانست و گفت خطوط هوایی شمال شرقی در واقع در مسیر افت قرار داشت. به هر صورت، این موفقیت اولیه همراه او ماند و اصول تفکر مستقلی را در وی ایجاد کرد. برای دیدن زندگی کامل این فرد ویدیو را ببینید.

منبع:How It Happened

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر