تحلیل تکنیکال سهام برکت

تحلیل تکنیکال سهام برکت
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
نماد برکت در جریان معاملات امروز به مقاومت داینامیک که خط روند نزولی آن محسوب می‌شود برخورد کرد و در صورتی که بتواند این خط روند را با قدرت بالا بشکند می‌توان نسبت به روند آتی آن امیدوارتر بود.

اندیکاتور RSI این نماد همانند قیمت آن روند نزولی خود را شکسته است و گارد صعودی به خود گرفته است. اما تا زمانی که بالای سطح 47 الی 50 واحدی به تثبیت نرسیده، از ریسک بالایی برخوردار است.

Loading...

اندیکاتور MACD هم علی‌رغم اینکه کراس صعودی MACD line و Signal Line را تجربه کرده است، هنوز گارد صعودی قدرتمندی پیدا نکرده است.

اندیکاتور Parabolic SAR هم به واسطه اینکه هنوز به زیر کندل‌های قیمت نفوذ نکرده است، سیگنال صعودی آن صادر نشده و سرمایه‌گذاری در این نماد همچنان بدون ریسک ارزیابی نمی‌شود.

وضعیت سهام‌های دارویی در دوران کرونا

طی سال‌های اخیر و با تشدید موج کرونا در ایران و جهان، اخبار کشف و تولید واکسن توسط همگان دنبال می‌شد. سرمایه‌گذاران بازار سهام نیز با توجه به اهمیت این موضوع با شدت بیشتری این اخبار را دنبال می‌کردند. در بازار سهام آمریکا کشف واکسن فایزر و مدرنا سهام شرکت‌های خود را با تلاطم شدیدی مواجه کردند و در بازار سهام ایران نیز اخبار واکسن برکت اثرات چشم‌گیری بر قیمت سهام داشت.

شرکت شفا فارمد به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ دارویی برکت از همان‌ ماه‌های نخست به دنبال کشف و طی کردن مراحل مختلف تایید واکسن برکت بود. این مراحل خیلی طولانی شد و سرانجام پس از کش و قوس فراوان در تابستان این واکسن به تولید انبوه رسید و در واکیسناسیون عمومی نقش محسوسی را ایفا کرد.

هنوز اثر تولید این واکسن بر سودآوری برکت و شرکت زیرمجموعه مشخص نیست؛ اما این واکسن بهانه‌ای شد تا سهام برکت جان تازه بگیرد. برکت از همان روزهای نخست که پا به بازار سرمایه گذاشت با حرف و حدیث فراوان مواجه بود. بسیاری این موضوع را مطرح می‌کردند که برکت هیچ‌ چیز جدیدی جز همان شرکت‌های سرمایه‌گذاری قبلی را ندارد و این عرضه به مثال این می‌ماند که همان سهم‌های قبلی را دوباره به بازار به فروش می‌رسانند. اما برخی از موارد این سهم مورد توجه قرار گرفت که شاید مهمترین آن شهرک دارویی برکت بود.

سهام برکت با انتشار خبر تولید واکسن کووایران برکت چه تغییری کرد؟

با انتشار خبر واکسن برکت این سهم از یک سهم کم‌رمق و کم‌نوسان به سهمی مورد توجه بازار تغییر چهره داد. به این ترتیب که این سهم بعضا تا چند صد درصد رشد را در مدت کوتاهی تجربه می‌کرد و یا در مدت کوتاهی مسیر رکودی و نزول سنگین را به ثبت می‌رساند.

چند روز اخیر نیز برکت بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است. همچنان تا مشخص نشدن اثر واکسن بر سودآوری این شرکت نمی‌توان اظهارنظر دقیقی در خصوص وضعیت بنیادی برکت داشت ولی اگر میزان اثر این واکسن بر صورت‌های مالی برکت اندک باشد میتواند موج منفی را در سهام ایجاد کند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر