آیا بیت کوین در انتهای روند نزولی قرار دارد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری : در کمال تعجب بعد از انتشار خبر ورشکستگی پلتفرم سلسیوس و همچنین نرخ ۹.۱ درصدی تورم، بازار کریپتوکارنسی نه تنها واکنش منفی چندانی نداشت بلکه رشد ۱۱ درصدی را در طی یک هفته ثبت کرد.

یکی از علل رشد کنونی قیمت بیت کوین این است که فعالان بازار شرایط رکودی اقتصاد را در سطح ضعیفی تخمین زده‌اند. برخی از افراد نرخ تورم کنونی را موقتی فرض کرده زیرا که اثرات سیاست‌های انقباضی با تاخیر خود را نشان می‌دهند و احتمالا در ماه‌های آینده این روند نزولی خواهد شد.
اما از طرف دیگر با توجه به وضعیت مناسب بازار کار، دست فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره بازتر بوده و احتمال رشد آن تا ۰.۷۵ الی یک درصد وجود دارد. همچنین بحث بحران انرژی نیز جدی است و این موضوع می‌تواند به تورم موجود دامن زند و این موضوع احتمال سخت‌تر کردن سیاست‌های انقباضی را بالا می‌برد. گرچه بازار شرایط بهتری نسبت به گذشته دارد اما احتمال رکود اقتصادی همچنان به عنوان یک تهدید جدی وجود دارد.

شاخص‌های آنچین نیز منعکس کننده دوران انباشت در کریپتوکارنسی هستند و انتظار می‌رود که بازار در حال تشکیل کف قیمتی باشد، هرچند که همچنان احتمال قیمت‌های پایین‌تر وجود دارد. بر اساس این شاخص‌ها، بازار در شرایطی شبیه انتهای روند نزولی که قبلا تجربه کرده بود قرار دارد، اما ممکن است ماه‌ها به درازا کشد. بیت کوین هرچند از لحاظ قیمتی اصلاح زیادی انجام داده است اما به نظر می‌رسد از لحاظ زمانی همچنان نیاز به اصلاح داشته باشد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر