آیا جروم پاول با رمزارزها همراه خواهد شد؟

یک انتخاب مهم برای تضمین رشد بیت کوین

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا، جو بایدن، جروم پاول را برای یک دوره چهار ساله دیگر به عنوان رئیس فدرال رزرو برگزید. قوه مجریه در این گزارش به اقدام قاطع پاول برای کاهش تأثیرات اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا، ایجاد ۵.۶ میلیون شغل و نرخ بیکاری ۴.۶ درصدی اشاره کرده است. پاول در طول ریاست خود به نقش ارزهای دیجیتال و افزایش محبوبیت و گسترش آن در بازار آمریکا صحبت کرده بود. او در ماه سپتامبر گفته بود که آژانس به طور فعال در حال کار برای صدور ارز دیجیتال ملی (CBDC) است اما بعید است که از ممنوعیت کلی ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین حمایت کند.

بعد از همه‌گیری کرونا و اقدامات جروم پول، رئیس فدرال رزرو، برای کمک به بالا رفتن بازارهای مالی، فعالان وال استریت به وی علاقه‌مند شده‌اند. حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا وی همچنان نرخ بهره را پایین نگه می‌دارد؟

تصمیمات فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره و اقدامات آن برای حمایت از اقتصاد به ایالات متحده کمک کرد تا از رکود طولانی مدت جلوگیری کند و باعث تمجید پاول از سوی سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و آماتور شد.

اکنون پاول همراه با معاون احتمالی خود، Lael Brainard با چالش‌های جدیدی رو‌به‌رو هستند.

کاهش تورم، ثبات قیمت‌ها و ایجاد اشتغال از جمله مهم‌ترین اهداف مشترک بایدن و پاول خواهد بود. تورم با اختلالات زنجیره تامین تشدید می‌شود. دولت فوق در نهایت اقدام به کاهش بخشی از کمک‌هایی که در بدترین دوران همه‌گیری انجام شده است خواهد کرد. کاهش این پرداخت‌ها در کنار افزایش احتمالی نرخ بهره از تهدید‌های پیش روی تمامی بازارها است.

وظیفه اصلی فدرال رزرو حفظ ثبات قیمت‌هاست. بنابراین هر اقدام بانک مرکزی بر تمام جنبه‌های زندگی مالی آمریکایی‌ها اثر می‌گذارد. استراتژیست ارشد بازار کیت لرنر معتقد است سیاست‌های پولی ادامه خواهد داشت.

در دو سال گذشته دارایی‌های سرمایه‌گذاری با ریسک بالا مانند کریپتوکارنسی شاهد افزایش سرسام آور قیمت‌ها بودند. دلیل این امر، ترکیبی از نرخ‌های بهره پایین و محرک‌های مالی از سوی دولت ایالات متحده است. قیمت بیتکوین از ابتدای سال تقریبا دو برابر شده است. اگر همچنان پاول در افزایش نرخ بهره به آرامی حرکت کند شوق و هیجان بازار‌های ریسکی ادامه خواهد داشت.

همچنین این بحث وجود دارد که ارز‌های دیجیتال می‌توانند در برابر تورم به عنوان پوشش ریسک عمل کنند. طرفداران این حوزه اعتقاد دارند که از آن‌جایی که ارزهای دیجیتال عرضه محدودی دارند، برخلاف دلار امریکا و سایر ارز‌های سنتی نمی‌توان ارزش آن را کاهش داد. برای طرفداران سرسخت کریپتوکارنسی انتخاب پاول تاییدی برای تعصبات آنها است چرا که آنها با وجود سیاست‌های سست فدرال رزرو کریپتوکارنسی را راهی برای پوشش ریسک می‌بینند. اما به طور کلی ابهامات زیادی در مورد نحوه عملکرد بازار‌ها بدون حمایت‌های بیشتر از سوی فدرال رزرو وجود دارد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر