شرکت‌های دانش بنیان بورسی می‌شوند

شرکت‌های دانش بنیان بورسی می‌شوند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

محمدرضا پور ابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری درباره نامگذاری سال ۱۴۰۱ درخصوص اقتصاد دانش‌بنیان، کمیسیون از سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونان وی دعوت کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز گزارشی از وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد؛ براساس آن اکنون حدود ۶ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان فعال در کشور وجود دارد که ارزش بازار آنها حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است که این عدد نسبت به اندازه اقتصاد ایران عدد کوچکی است و باید تقویت شود.

او تاکید کرد: مصوبه جهش تولید دانش بنیان مراحل پایانی خود را طی می کند و در هفته‌های آینده پس از تائید در شورای نگهبان به عنوان قانون ابلاغ خواهد شد که از این ظرفیت می توان برای تولید و اقتصاد کشور استفاده کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به پذیرش شرکت‌های دانش بنیان در بورس که در نشست امروز مطرح شد، عنوان کرد: به دلیل محدودیت‌های موجود مقرر شد که از ظرفیت کمیسیون اقتصادی برای حضور این شرکت‌ها در بورس و تامین مالی آن‌ها در بازار سرمایه استفاده شود.

مجموعه بزرگ شرکت مخاطره‌پذیر راه‌اندازی می‌شود

پورابراهیمی راه‌اندازی مجموعه بزرگ شرکت مخاطره‌پذیر را دیگر موضوع بررسی شده در نشست امروز برشمرد و تصریح کرد: به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مقرر شد که شرکت مخاطره پذیر نیز در بازار سرمایه پذیرفته شود. همچنین مقرر شد در بازه زمانی یک ماهه آینده با همکاری مرکز پژوهش‌ها، کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری طرح تشکیل شرکت مخاطره پذیر اقتصاد ایران، با مشارکت معاونت علمی و فناوری نهایی و عملیاتی کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه کارگروه مشترکی میان کمیسیون اقتصادی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رصد موضوعات مرتبط با این حوزه تشکیل شد. مجموعه این اقدامات برنامه میان مدت و بلند مدت کمیسیون برای کمک به اقتصاد دانش بنیان خواهد بود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر