شروع توفانی بورس تهران

شروع توفانی بورس تهران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
بورس تهران معاملات امروز را پرشور آغاز کرده است. سهام بسیاری از شرکت‌ها با رشد قیمتی محسوس همراه هستند. تا این لحظه برای سهام در سقف قیمتی نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان صف خرید مشاهده می‌شود. سهام بزرگ مانند فارس، شستا،‌ شبندر در میان نمادهای با بیشترین حجم صف خرید در معاملات امروز حضور دارند.

بورسان: طی روزهای گذشته عنوان شد که سرمایه‌گذاران یکی از معیارهای با اهمیت برای سرمایه‌گذاری را ارزش معاملات می‌دانند. بر این اساس ارزش معاملات پایین هفته‌های گذشته را دلیلی برای ادامه‌دار شدن فضای رکودی سهام مطرح می‌کردند. امروز در نیم ساعت نخست ارزش معاملات به حدود هزار میلیارد تومان رسید که عدد جالب توجهی محسوب می‌شود.

این رویه تا پایان معاملات می‌تواند خود سیگنالی برای حضور پول‌های قدرتمند در بازار باشد؛ در این خصوص گزارش پول‌های بزرگ در انتظار سیگنال ارزش معاملات را بخوانید. در حالی‌که عده‌ای شرط لازم برای ادامه رشد قیمت سهام را رشد ارزش معاملات می‌دانند باید گفت شاید رشدهای متوالی است که با جلب توجه عمومی و جذب پول رشد ارزش معاملات را رقم می‌زند.

به عقیده تحلیلگران تکنیکال سقف‌های مقاومتی در مسیر صعود شاخص وجود دارند که می‌تواند مانعی در برابر رشد ادامه‌دار سهام باشند. در این میان اگر شدت صعود سهام مطابق امروز و روز معاملاتی قبل ادامه پیدا کند احتمالا باید در انتظار شکست قدرتمند این سقف‌ها بود. طی این لحظات بر میزان صف خرید سهام افزوده می‌شود و همین موضوع می‌تواند سیگنالی برای رشد ادامه‌دار سهام باشد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر