شروع پذیره‌نویسی اولین صندوق شاخصی هم‌وزن بازار سرمایه

شروع پذیره‌نویسی اولین صندوق شاخصی هم‌وزن بازار سرمایه
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 5 پسندیدن

پذیره‌نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله شاخصی از روز شنبه 24 اردیبهشت 1401 تا 4 خرداد ماه توسط گروه مالی کیان انجام می‌شود.

در حال حاضر 5 صندوق شاخصی در ایران وجود دارد که همگی مبتنی بر شاخص کل هستند. یک صندوق نیز مبتنی بر شاخص 30 شرکت بزرگ است. با این حال، تاکنون صندوق شاخصی که بتواند سهام شرکت‌های مختلف بازار را بررسی کرده و سبد خود را از میان این شرکت‌ها تشکیل دهد، وجود نداشت. صندوق شاخصی هم‌وزن کیان قرار است اولین صندوقی باشد که سهام 50 شرکتی که از نظر بنیادی مناسب باشند را بررسی کرده و سبد خود را از آنها تشکیل می‌دهد.

نحوه پذیره‌نویسی در صندوق شاخصی هم‌وزن کیان

پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی هم‌وزن کیان که از نوع قابل معامله در بورس محسوب می‌شود، قرار است از 24 اردیبهشت شروع شود و تا 4 خرداد ماه ادامه می‌یابد. در این 10 روز واحدهای صندوق فوق از طریق سامانه معاملات آنلاین همه کارگزاری‌ها قابل خریداری است. مجموع واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار صندوق سهامی «هم‌وزن» 750 میلیون واحد است و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز آن 7.5 میلیون واحد اعلام شده‌اند. حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی که قابل پذیره‌نویسی هستند 67 میلیون و 500 هزار واحد و حداکثر تعداد واحدهای عادی نیز 742 میلیون و 500 هزار واحد اعلام شده‌اند. ارزش پایه هر یک از واحدهای صندوق بالا 10 هزار ریال بیان شده است.

برای خرید و مشارکت در پذیره‌نویسی صندوق «هم‌وزن» محدودیتی وجود ندارد و هر فرد حقیقی یا حقوقی می‌تواند به هر میزان که بخواهد از واحدهای صندوق‌ سرمایه‌گذاری هم‌وزن کیان خریداری کند. البته شرط خرید واحدهای این صندوق آن است که کد بورسی افراد فعال باشد.

این صندوق با نماد «هم‌وزن» از طریق کارگزاری‌ها قابل خرید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این صندوق می‌توانید به این وبسایت مراجعه کنید.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر