پیش بینی بورس فردا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان : در جریان بازار سرمایه امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار رشد 0.69 درصدی را رقم زد و در ارتفاع 1.583 میلیون واحدی قرار گرفت. دیگر نماگر مطرح بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بازار سهام است، عملکرد بهتری را از خود به جای گذاشت و رشد 0.98 درصدی را ثبت کرد. این موضوع نشانگر آن است که همچنان توجه فعالین به سوی سهام کوچکتر بازار است و کوچکترها به موجب این توجه عملکرد بهتری را از خود بجای گذاشته است.

پیام ارزش معاملات بازار سهام برای بورس فردا

ارزش معاملات سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به عدد 8099 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته کاهش داشته است. اما برخلاف روز گذشته مشاهده می‌کنیم که حقیقی‌ها امروز در زمره خریداران ظاهر شده‌اند و 503 میلیارد تومان پول توسط کدهای حقیقی به گردونه معاملات بازار سهام تزریق شده است که این نکته می‌تواند آتش رشد بورس را روشن نگه دارد. البته باید نیمه دیگر لیوان یعنی اینکه حقوقی‌ها بیشتر در سمت فروش فعالیت داشته‌اند را هم مدنظر قرار داد.

Loading...
جریانات نقدینگی بازار سرمایه امروز

بررسی آماری صف‌های خرید و فروش

با نگاهی بر روند صف‌های خرید و فروش توجه آن خواهیم شد که صف‌های خرید از نظر تعدادی و ارزشی روند صعودی را از آغاز تا پایان بازار طی کرده‌اند و در سمت مقابل صف‌های فروش تحرک خاصی را تجربه نکرده‌اند. صرفا کمی در طی بازار امروز رشدی بوده‌اند. فلذا از این حیث می‌توان این تحلیل را داشت که ریسکی بازار و روند صعودی آن را تهدید نمی‌کند.

Loading...
روند صف‌های خرید و فروش

پیش بینی بورس فردا

روند طی شده توسط شاخص کل بورس در طی بازار امروز هم اکیدا صعودی بود. بنابراین بدیهتا شاخص کل بورس با شیبی مثبت کار خود را به پایان رسانده است. بر اساس داده‌های تاریخی می‌دانیم که شیب خط روند شاخص کل در پایان بازار امروز روند شاخص کل در ابتدای روز آتی را پیش بینی می‌کند. پس می‌توان این پیش بینی را داشت که شاخص کل فردا کار خود را در مدار مثبت آغاز خواهد کرد.

Loading...
روند شاخص کل و شاخص هم‌وزن

مقاومت شاخص کل شکسته شد؟

از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس درگیر مقاومت استاتیک خود در حوالی 1.585 میلیون واحدی است و از آنجاییکه اندیکاتور RSI در این شاخص هم درگیر مقاومت داینامیک خود است. مادامی که این دو مقاومت شکسته نشده‌اند نمی‌توان انتظار رشد پر قدرتی را از جانب شاخص کل و کلیت بورس داشت.

Loading...
شاخص کل بورس ( لگاریتمی - روزانه)
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر