شمارش معکوس

راهکار بهینه برای تامین سرمایه در گردش تولید

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 16 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران در روز دوشنبه نزولی و منفی دنبال شد. شاخص کل با افت ۱۰،۹۶۹ واحدی (معادل ۰.۷۷ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحدی ایستاد. شاخص هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است شرایط مشابهی داشت و با افت ۰.۷۵ درصدی همراه شد. ارزش معاملات خرد به ۳،۷۴۵ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، فرآورده‌های نفتی و شیمیایی و در بین نمادها پالایش، شپنا و خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز دوشنبه حدود ۷۶۵ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

یکی از چالش‌های تولید در ایران، تامین سرمایه در گردش است که این روزها با محدودیت‌هایی که بر ترازنامه بانک‌ها اعمال شده با مشکلاتی مواجه شده است و اوراق گام جایگزین تامین مالی از طریق نظام بانکی به عنوان یکی از راهکارهای تامین سرمایه در گردش معرفی شده است. حال سوال این است با توجه به این که اوراق گام به عنوان یکی از رقبای جدی برای بازار سهام محسوب می‌شود، کاراترین روش تامین سرمایه در گردش با کمترین آسیب به بازار سهام چیست؟

در برنامه شمارش معکوس همراه با ابراهیم ابراهیمی کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی مشکلات تولید و چالش‌های سرمایه در گردش این بخش پرداختیم.

در بخش دوم نیز معصومه طاهرخانی کارشناس بازار سرمایه ارائه‌ی جامعی از ترکیب‌بندی بازار اوراق بدهی ارائه دادند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر