شرط جدید برای استفاده اتباع خارجی از خدمات بانکی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس کل بانک مرکزی شرایط استفاده اتباع خارجی از خدمات بانکی را اعلام کرد.

در روز‌های اخیر، بعضی از از اتباع غیر ایرانی اعلام کردند که برای استفاده از اینترنت بانک و همراه بانک در برخی‌ بانک‌ها با مشکل مواجه شده‌اند و حتی این بانک‌ها بخشنامه‌های داخلی صادر کرده‌اند.

کد یکتا از مرجع قانونی دریافت کنید

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: در مجموع خدمات بانکی که به اتباع ارائه می‌شود سازوکار لازم و در قانون پیش‌بینی شده است و اخیراً‌ نیز از سوی مراجع ذی‌صلاح بخشنامه‌هایی در این باره صادر شده است. اتباع خارجی بایستی کد یکتا را از مرجع قانونی دریافت کنند و آن کد مبنای تمام خدمات دریافتی اتباع خارجی از شبکه بانکی تلقی می‌شود، از همین رو ما نیز تأکیداتی را در این خصوص به شبکه بانکی داشتیم.

صالح‌آبادی در جدیدترین صحبت‌های خود گفته است: درباره شرایط خدمات‌رسانی شبکه بانکی به اتباع خارجی اظهار کرد: اتباع خارجی خدمات بانکی را طبق مقررات دریافت می‌کنند. مساله مهم در مورد اتباع خارجی این است که آنها باید کد مخصوص و مجوز وزارت کشور را داشته باشند تا بتوانند از خدمات بانکی استفاده کنند.

او افزود: برای اتباع خارجی مانند ایرانیان، سقف کارت به کارت روزانه ۱۰ میلیون تومان است و این مهم برای اتباع و هموطنان هیچ تفاوتی ندارد. سقف خرید روزانه اتباع نیز مانند ایرانیان ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر و برای هر کارت ۵۰ میلیون تومان است.

طبق اعلام مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در ۱۱ تیر، خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰ میلیون تومان) برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است. در روز‌های آتی و پس از دریافت اطلاعات هویتی، خدمات بانکی به اتباع خارجی مجاز، ارائه خواهد شد.

Loading...

قطع موقت دسترسی به سامانه‌های بانکی

گفتنی است صبح امروز در پی انتشار برخی خبرها مبنی بر محدودیت دسترسی ایرانیان به سامانه‌های بانکی در خارج از کشور، خبرنگار ایرنا موضوع را پیگیری کرد که مشخص شد محدودیت‌های اعمال‌شده به توصیه مراجع ذیصلاح و در راستای مقابله با تهدیدات سایبری و صرفا در خصوص تعداد محدودی از بانک‌ها است که بیشترین اتصال خارج از کشور به سامانه‌های بانکی اعم از اینترنت‌بانک و همراه‌بانک را دارند.

طبق اعلام مراجع ذیصلاح، این محدودیت‌ها موقتی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر