ماموریت ویژه مدیران بانک ملت برای دور زدن سهامداران؟

ماموریت ویژه مدیران بانک ملت برای دور زدن سهامداران؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: امروز مجمع عمومی بانک ملت برگزار شده و به نظر می‌رسد که دارای حواشی بوده است. شایعاتی مطرح شده مدیران این بانک تلاش حداکثری خود را برای جلوگیری از حضور سهامداران در مجمع به کار برده‌اند. برخی حتی برگزاری مجمع در ساعت ۷:۳۰ صبح را در جهت همین هدف (جلوگیری از حضور سهامداران خرد) مطرح می‌کنند. حتی برخی از سهامداران نسبت به این موضوع و عدم امکان ورود به مجمع اعتراض داشته‌‌اند و اما پاسخی از طرف مدیران وبملت گرفته نشده است. اگر چنین شایعات و مواردی مطرح است نیازمند رسیدگی سریع سازمان بورس و حتی در مقام بالاتر وزارت اقتصاد دارد.

موضوع از این جهت دارای اهمیت است که هراس از مطرح شدن و سوال پرسیدن درباره چه موضوعی باعث جلوگیری از حضور سهامداران به مجمع می‌شود. برخی عنوان می‌کنند که سالن مجمع با کارکنان بانک پر شده است. این موضوع از سوی بورسان قابل تایید نیست با این حال در گذشته نیز مجامعی وجود داشته که مدیران به خصوص دولتی‌ها برای فرار از پاسخگویی شرایط را به گونه‌ای مهیا می‌کردند که امکان حضور سهامداران وجود نداشته باشد یا اینکه اجازه صحبت به سهامداران داده نمی‌شد.

به هر حال کارشناسان بازار سرمایه و سهامداران بانک ملت سوالات و انتقادات بسیاری نسبت به عملکرد بانک ملت دارند. در وضعیت اسفناک سیستم بانکی اتفاقا وضعیت مطالبه‌گری سهامداران شاید حداقل اثر را در بهبود فضای اقتصادی کشور داشته باشد. نگاهی به صورت‌های مالی سایر بانک‌ها که در روزهای اخیر و زیان انباشته سنگین این بانک داشته باشیم مشخص می‌شود که چرا اتفاقا یک بانک آن هم از نوع دولتی باید شفافیت و پاسخگویی بیشتری به سهامداران داشته باشد. با ادامه وضعیت نامناسب حاکمیت شرکتی در اقتصاد کشور شاید هیچ امیدی به اصلاح رویه وجود نداشته باشد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر