شمارش معکوس

شرط دوبل شدن سود بورسی‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 44 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

دیروز شاخص کل بورس متعادل و مثبن بسته شد این در حالی بود که شاخص هم‌وزن دو برابر شاخص کل بازدهی عاید سرمایه‌گذاران کرد. ارزش معاملات خرد در بازار روز گذشته بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان بود و بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان خالص خرید حقیقی‌ها را در بازار سرمایه داشتیم.

بازارهای جهانی متعادل و یک مقدار منفی در حال پیگیری هستند.

آقای محمد احمدیان کارشناس بازار های مالی بین‌الملل، تعطیلات کریسمس و احتیاط بازرگانان را در فروش کالاهای خود دلیل اصلاح موقت در بازارهای جهانی می دانند ولیکن به دلیل انتشار بسته‌های محرک مالی در امریکا و تورم ناشی از آن، فضای قیمتی بلندمدت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی را مثبت ارزیابی کرده و پیش بینی کردند که احتمالاً شاخص دلار به حدود ۸۸ واحد هم خواهد رسید.

آقای محمدعلی احمدزاده اصل پیشکسوت بازار سرمایه، روند آتی بازار سرمایه را مثبت ارزیابی کردند که علت آن را رکود در بازارهای موازی و همچنین المان‌های مناسب اقتصاد کلان برای بازار سرمایه می‌دانند. ایشان عنوان کردند که ناکارایی دولت و مدیران دولتی در شرکت‌ها باعث شده است که شرکت‌های بورسی از این محل ضربه بخورند و اگر ناکارایی مدیریتی نبود سوداین شرکت‌ها حتی تا دو برابر می‌توانست افزایش پیدا کند.

تا اینجای کار، در بازار سرمایه شاخص کل متعادل و مثبت در حال پیگیری است و شاخص هم وزن هم دو برابر شاخص کل بازدهی داشته. تاکنون صنایع فلزی و زراعت بیشترین فشار عرضه را در بین صنایع بورسی داشته اند.

ارزش معاملات نیز تا این لحظه بیش از ۳۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر