پیش‌بینی سه بانک جهانی از بازارها

پیش‌بینی سه بانک جهانی از بازارها
  • اشتراک‌گذاری
  • ❤️2
  • 👁️68
  • 💬0

 

بورسان: در هفته‌ای که گذشت موفقیت چشمگیر واکسن‌های کرونا تاثیر محسوسی بر انتظارات فعالان اقتصادی جهان گذاشت. بسته محرک مالی هم هنوز از مهم‌ترین عوامل اثرگذار برای آینده بازارها ارزیابی می‌شود. در این مطلب چشم‌انداز بازارها را از دید سه موسسه معتبر جهانی بررسی کرده‌ایم.

شرکت سرمایه‌گذاری BlackRock: چشم‌انداز نگران‌کننده تورم

ما تورم بالاتری در میان‌مدت برای اقتصاد امریکا انتظار داریم؛ چراکه سیاست‌های انبساطی پولی و مالی فدرال رزرو و دولت آمریکا، نشانه‌گیری مستقیم هدف تورمی بالاتر از حد مطلوب ۲ درصد، افزایش هزینه‌های تولید ناشی از تغییر سریع زنجيره‌ی تأمین صنایع موجب نگرانی از توانایی کنترل تورم در ۵ سال آینده شده است. ما استراتژی ریسک‌پذیرانه نسبی اتخاذ می‌کنیم و نسبت به نگهداری وجه نقد برای زمانی که شوک‌ها باعث کاهش قیمت اوراق و سهام می‌شود نظر خنثی داریم.

بانک UBS سوییس: کاهش ریسک‌ها به لطف واکسن‌های کرونا

با موفقیت واکسن‌های کرونای شرکت‌های فایزر و مدرنا در آزمایش‌ها به نظر می‌رسد سناریو خوشبینانه ما در حال وقوع است و اقتصاد و شرایط کشورها در فصل اول سال ۲۰۲1 به حالت عادی خود بازخواهند گشت. همچنین ریسک اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در آمریکا کاهش می‌یابد. اگرچه ترامپ هنوز پیروزی بایدن را به طور رسمی نپذیرفته، اما برای آن ریسک بالایی قائل نیستیم و همچنین با توجه به ترکیب مجلس سنا، ریسک افزایش مالیاتها نیر کاهش یافته است. اگرچه ممکن است ریسک تصویب بسته‌های محرک مالی کمی افزایش یابد، اما در مجموع همچنان بازارهای سهام با اقبال مواجه خواهند شد.

رویال بانک کانادا (RBC): نرخ بهره تحت فشار

با کاهش افق محرک‌های پیش رو آینده‌ی نرخ بهره تحت فشار قرار گرفته است. به نظر ما در یک حالت خوش‌بینانه نرخ بهره بین صفر تا ۰٫۲۵ درصد تا سال ۲۰۲3 باقی خواهد ماند. دو محرک اصلی نرخ بهره بالاتر، واکسن کرونا و سیاست‌های انبساطی مالی دولت آقای بایدن هستند که با دو قسمت شدن کنگره امکان توافق بر سر بسته محرک مالی بزرگ کاهش پیدا کرده است. انتظار بازار از نتایج انتخابات مجلس سنا نیز برنده شدن جمهوری‌خواهان است و در صورت موفقیت دموکرات‌ها در کسب ۲ کرسی ایالت جورجیا، انتظارات بازار به سرعت نسبت به بسته محرک مالی تغییر خواهد کرد.
 

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...