سرمایه‌گذار شو

مدارک حرفه‌ای در بازار سرمایه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 33 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در این برنامه سرمایه‌گذارشو بهنام بهزادفر، مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، به بررسی و اهمیت مدارک حرفه‌ای بازار سرمایه پرداخت.

او این نکته را افزود که مدارک دانشگاهی برای بازار کار و بازار سرمایه کارایی لازم را ندارند، زیرا مباحث مطرح شده در متون دانشگاهی سخت بروزرسانی می‌گردند و قوانین بازار مدام در حال تغییر و تحول هستند.

وی در ادامه انواع مدارک حرفه‌ای در ایران و جهان را معرفی و شرح داد. او همچنین ویژگی هر یک از این مدارک را تشریح کرد و بیان کرد که هر کدام از این مدارک مناسب برای چه تیپ افرادی است.

وی شیوه‌های اطلاع رسانی سازمان برای ثبت‌نام در این آزمون‌ها را بازگو کرد و دلیل اینکه افراد در مراحل ثبت‌نام با پیغام عدم ظرفیت مواجه می‌شوند را هجوم نوسهامداران در سال گذشته به این بازار دانست.

در بخش بعدی برنامه، هاشم آردم، کارشناس بازار سرمایه، به شرح مفهوم آربیتراژ در بازارهای مالی پرداخت. او در ابتدا تاریخچه آربیتراژ و این نوع معامله را شرح داد و مثال‌هایی را در این رابطه ذکر کرد. در ادامه این نکته را ذکر کرد که قیمت‌ها در بازارهای مختلف معمولا برابرند و اختلاف جزئی میان آنها ناشی از عواملی مثل کارمزد، نرخ بهره و از این دست عوامل است. او افزود که پنجره‌هایی آربیتراژی عموما در بازار ارز بوجود می‌آیند و با توجه به پیشرفته بودن الگوریتم‌ها سریعا بسته می‌شوند. در نهایت هم میزان ریسک این نوع معامله و استراتژی‌هایی که در این زمینه به کار می‌روند را معرفی کرد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر