وعده میزان تولید واکسن‌های ساخت داخل آب رفت

خبر جدید از زمان تولید واکسن‌های ایرانی کرونا

خبر جدید از زمان تولید واکسن‌های ایرانی کرونا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در حالی که پیش از این بسیاری از مسئولین از جمله مدیران اجرایی تولید واکسن برکت، اعلام کرده بودند که تنها ظرفیت این نوع واکسن ساخت داخل در شهریور ماه به 20 میلیون دوز در ماه خواهد رسید، حالا سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده که از شهریور از سه نوع واکسن تولید داخل روی هم رفته ماهی 10 میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.

به گزارش بورسان به نقل از تسنیم، علیرضا رئیسی با بیان این‌که از دو هفته دیگر، برکت به صورت هفتگی یک میلیون دوز واکسن به وزارت بهداشت تحویل می‌دهد، اظهار کرد: انتظار می‌رود در تیر ماه سه میلیون دوز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت داده شود، از مرداد ماه بیش از ۷ میلیون دوز در ماه از واکسن کوو ایران برکت به‌دست ما خواهد رسید.

تأمین ۱۰ میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا از شهریور ماه

وی با بیان این‌که از شهریور ماه، ماهانه حدود ۱۰ میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌شود، افزود: از شهریور ماه، حدود یک میلیون دوز واکسن اسپوتنیک، یک میلیون دوز واکسن پاستور و هفت میلیون دوز واکسن برکت به‌دست ما خواهد رسید همچنین از واکسن‌های وارداتی نیز ماهانه حداقل دو میلیون دوز واکسن به‌دست ما می‌رسد.

رئیسی کل جمعیت گروه هدف واکسیناسیون کرونا را ۶۰ میلیون نفر عنوان و تصریح کرد: از شهریور ماه تا پایان سال می‌توانیم تنها با واکسن‌های ایرانی کرونا، تمام گروه‌های هدف را علیه کرونا واکسینه کنیم؛ با توجه به تولید داخلی واکسن کرونا مردم نگران واکسن نباشند.

وظیفه داریم واکسن رایگان به مردم تزریق کنیم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه وظیفه دولت این است که واکسن رایگان به مردم تزریق شود که این کار در حال انجام است، خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر واکسن کرونا به کادر درمان، بیشتر افراد بالای ۷۰ سال، بیماران دیالیزی، پیوندی و جانبازان بالای ۵۰ درصد تزریق شده است و تا یک ماه آینده واکسن کرونا را به افراد بالای ۶۰ سال تزریق می‌کنیم.

آغاز واکسیناسیون گروه‌های پرخطر پس از پایان واکسیناسیون سالمندان

به گفته رئیسی، با واکسیناسیون گروه‌های آسیب‌پذیر میزان مرگ و میر کاهش می‌یابد؛ پس از اتمام واکسیناسیون افراد سالمند، واکسیناسیون مشاغل پرخطر آغاز می‌شود که این گروه شامل معلمان، اساتید دانشگاه، رانندگان تاکسی، خلبان‌ها، زندان‌ها و پادگان‌ها و... است.

در حالی رئیسی اعلام می‌کند که تولید واکسن برکت در شهریور ماه به 7 میلیون دوز در ماه خواهد رسید که در 21 اردیبهشت ماه یعنی کمتر از دو ماه پیش، مظهری مدیر اجرایی طرح واکسن «کوو ایران برکت» با بیان اینکه خط دوم تولید واکسن برکت با ظرفیت 17 میلیون دوز در حال راه اندازی است، گفته بود: خط دوم تولید صنعتی این واکسن از اوایل تیر ماه سال جاری راه اندازی می شود و با ظرفیت افزایش یابنده تا پایان شهریور ماه در مجموع (با احتساب ظرفیت سه میلیون دوز خط اول) توان عرضه ۲۰ میلیون دوز واکسن در ماه ایجاد خواهد شد.

▫️او در 24 خرداد وعده مقدار تولید واکسن را کاهش داده بود، با این حال این مقدار همچنان بیشتر از وعده‌ای است که حالا رئیسی داده است. او اعلام کرده بود: با آغاز تولید از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دوز واکسن تولید شده است و از تیرماه با راه‌اندازی خط تولید جدید، ماهانه ۱۱ میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر