هزینه نجومی برای یک شب اقامت در شمال

هزینه نجومی برای یک شب اقامت در شمال
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
هزینه اجاره گران‌ترین ویلا‌های شمال کشور از ۱۰ میلیون تومان فراتر رفته و این رقم برای ویلا‌های ارزان قیمت به کمتر از ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.

هزینه یک شب اقامت در شمال کشور می‌تواند از ۱۰ میلیون تومان فراتر برود. این رقم را بابت رزرو اتاق در هتل‌های پنج ستاره و ویلا‌های لاکچری پرداخت می‌کنند. مثلا هزینه یک سوییت با اتاق خواب مستر و استخر آب گرم خصوصی در هتل وستا تنگابن ۱۴ میلیون تومان است و اجاره یک ویلا در شفت گیلان شبی ۱۳ میلیون تومان. صبحانه، ناهار، شام، استخر روباز و ... از امکانات این ویلا محسوب می‌شود، اما مسافران شمال کشور با پول کمتر گزینه‌هایی مثل سوییت، آپارتمان، بوم‌گردی و اقامتگاه‌های سنتی را هم روی میز دارند. الان با ۷۵ هزار تومان می‌شود اقامتگاه سنتی در کوچصفهان گیلان را برای یک شب شمال رفتن رزرو کرد.

مثلا در شفت گیلان ویلایی با متراژ ۵۰۰ متر شبی ۱۳ میلیون تومان اجاره داده می‌شود. استخر رو باز آب گرم با تجهیزات تصفیه، دو اتاق خواب مستر، دو اتاق استاندارد و اتاق کودک، امکان پارک ۱۰ خودرو در محوطه ویلا، آلاچیق، میز پینگ‌پنگ، فوتبال دستی و زمین بازی کودکان از امکانات این ویلا محسوب می‌شود و امکان پذیرایی از ۱۵ نفر به همراه صبحانه، ناهار و شام وجود دارد.

حوالی متل قو اجاره ویلا ۵۰۰ متری شبی شش میلیون تومان است. ویلایی که سه طبقه با چهار اتاق خواب دارد و از امکاناتی مثل استخر روباز، استخر سرپوشیده، آلاچیق، میز پینگ‌پنگ و زمین بازی کودکان بهره‌مند است. هشت تا ۱۰ نفر در این ویلا می‌توانند اقامت داشته باشند و بابت هر مهمان اضافی ۵۰۰ هزار تومان به مبلغ اجاره اضافه می‌شود.

در رشت ویلا دو هزارمتری با چهار اتاق خواب و ظرفیت ۱۲ نفر شبی پنج میلیون تومان اجاره داده می‌شود. یا مثلا در محمودآباد مازندران اجاره ویلای ۶۰۰ متری بابت هر شب به چهار میلیون تومان می‌رسد. این یکی سرسره آبی سرپوشیده، ایرهاکی، میز شطرنج، میز بیلیارد، فوتبال دستی، میز پینگ‌پنگ، آلاچیق سنتی و باغ ۲۵۰ متری دارد.

وضعیت ارزان‌ترین ویلا‌های شمال کشور به چه شکلی است؟ اجاره ویلا ۱۰۰ متری در ماسال گیلان ۱۷۰ هزار تومان است. یک تخت دو نفره، دو تخت یک نفره، رخت خواب سنتی، یک تلویزیون قدیمی و یخچال هتلی، همه چیز‌هایی است که در این ویلا دیده می‌شود.

در همان ماسال ویلا ۱۰۰ متری دیگری وجود دارد که تقریبا با همین قیمت اجاره داده می‌شود و امکانات این ویلا هم شباهت زیادی با مورد قبلی دارد، اما با نیم میلیون تومان می‌شود سراغ ویلا ۵۰۰ متری در نور مازندران رفت. آنوقت امکاناتی مثل سیستم صوتی، تلویزیون ال سی دی، گیرنده دیجیتال، مبلمان، بالکن و ... به شرایط ویلا اضافه می‌شود. با بودجه یک میلیون تومان هم امکان اجاره ویلا هزار متری در رشت وجود دارد.

موقعیت متراژ امکانات هزینه اجاره یک شب
شفت گیلان ۵۰۰ متر صبحانه، ناهار و شام، استخر رو باز، آلاچیق و فضای سبز ۱۳ میلیون تومان به بالا
حوالی متل قو ۵۰۰ متر استخر روباز، استخر سرپوشیده، آلاچیق، میز پینگ‌پونگ و زمین بازی کودکان شش میلیون تومان به بالا
رشت دو هزار متر استخر، میز پینگ‌پونگ و زمین بازی کودکان پنج میلیون به بالا
محمودآباد ۶۰۰ متر سرسره آبی سرپوشیده، ایرهاکی، میز بیلیارد چهار میلیون تومان به بالا
ماسال ۱۰۰ متر تلویزیون و یخچال هتلی ۱۷۰ هزار تومان به بالا
نور ۵۰۰ متر تلویزیون ال سی دی، گیرنده دیجیتال، مبلمان، بالکن ۵۰۰ هزار تومان به بالا
رشت هزار متر تراس بزرگ ۳۰ متری، تلویزیون و مبلمان یک

هزینه هتل در شمال کشور

هزینه یک شب اقامت در هتل‌های پنج ستاره شمال کشور می‌تواند به ۱۴ میلیون تومان برسد. رقمی که بابت یک شب اقامت در هتل پنج ستاره وستا تنکابن با چهار اتاق خواب و استخر آب گرم خصوصی باید پرداخت شود. حیاط سرسبز اختصاصی، تلویزیون ۵۵ اینچ و اتاق خواب مستر با سرویس بهداشتی مجزا از امکانات این هتل است.

بین هتل‌های پنج ستاره و معروف شمال، هزینه اقامت در سوییت خانوادگی رو به دریا در هتل پارسیان آزادی خزر حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و این رقم در هتل نور نارجستان بابت سوییت چهار نفره به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد.

بین هتل‌های چهار ستاره در بندرانزلی قیمت اتاق بین ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. هزینه رزرو اتاق مخصوص ماه عسل در لاهیجان با استخر، وسایل باشگاه بدنسازی و مودم اینترنت به چهار میلیون تومان می‌رسد و برای رزرو اتاق در هتل دو ستاره اکسین محمودآباد باید از ۵۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کرد. همچنین بابت رزرو اتاق یک ستاره در هتل سمنگان چالوس باید حدود ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کرد.

موقعیت هتل هزینه
تنکابن وستا (پنج ستاره) دو میلیون تومان تا ۱۴ میلیون تومان
چالوس پارسیان آزادی خزر(پنج ستاره) یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
بندرانزلی هتل دنیز (چهارستاره) ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
محمودآباد اکسین (دو ستاره) ۵۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان
چالوس سمنگان (یک ستاره) ۲۵۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان

وضعیت هتل در شمال کشور

هزینه یک شب بوم‌گردی در شمال از سه میلیون تومان شروع می‌شود و اجاره گزینه‌های ارزان به ۱۵۰ هزار تومان می‌رسد. مثلا در آمل مازندران اقامتگاه بوم‌گردی وجود دارد که حدود ۱۰ هزارمتر متراژ آن است و تا ۱۵ نفر ظرفیت دارد. اجاره آن شبی سه میلیون تومان است و شومینه، بخاری هیزمی، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی جزو امکانات آن نوشته شده است.

اجاره یک شب بوم‌گردی در شالیزار‌های رشت با همان ۱۵۰ هزار تومان امکان‌پذیر است و شوفاژ، شومینه، سرویس بهداشتی فرنگی، تلویزیون و یخچال از امکانات این اقامتگاه به شمار می‌رود. تا دلتان بخواهد در سایر شهر‌های شمال کشور امکان اقامت در بوم‌گردی‌ها با بودجه ۱۵۰ تا ۴۰۰، ۵۰۰ هزار تومان وجود دارد و با بودجه یک میلیون تومان می‌شود سراغ اقامتگاه ۱۴۰ متری در اسالم گیلان رفت که امکان پذیرایی از هشت نفر را دارد و به ازای هر مهمان اضافی ۱۰۰ هزار تومان به هزینه اجاره آن اضافه می‌شود.

به‌جز بوم‌گردی مسافرانی که راهی شمال می‌شوند امکان رزرو اقامتگاه‌های سنتی را هم دارند. کاری که با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان ممکن است. مثلا هزینه اقامتگاه سنتی در کوچصفهان گیلان شبی ۷۵ هزار تومان است که بدون تخت است، اما اجاره اقامتگاه‌های سنتی تا یک میلیون تومان هم افزایش پیدا می‌کند.

در تنکابن مازندران کلبه چوبی جنگلی را شبی یک میلیون تومان اجاره می‌دهند. شش نفر می‌توانند در این کلبه اقامت داشته باشند و یک تخت دو نفره و چهار رخت‌خواب سنتی، سرویس فرنگی و حمام جزو امکانات این کلبه به شمار می‌رود.

اجاره اقامتگاه سنتی و بوم‌گردی در شمال کشور


اجاره آپارتمان در شهر‌های شمال کشور از سه میلیون تومان تا ۲۰۰، ۳۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. واحدی ۱۴۰ متری با ظرفیت اقامت ۱۰ نفر با دو تخت دو نفره، دو تخت یک نفره و چهار رخت‌خواب سنتی و رقم اجاره دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در رامسر مازندران دیده می‌شود.

چشم‌انداز دریا جزو امکانات این واحد است و تلویزیون، یخچال و سیستم گرمایشی را دارد. وقتی سراغ ارزانترین انتخاب‌ها برویم، امکان اجاره واحدی یک خوابه و ۱۲۰ متری در تنکابن با قیمت ۳۰۰ هزار تومان وجود دارد. دو تخت دو نفره و یک تخت یک نفره در عکس‌های این واحد دیده می‌شود. در نمک‌آبرود واحدی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود.

متراژ این واحد ۱۲۰ متر است و دو اتاق خواب هم دارد، اما اجاره سوییت می‌تواند هزینه کمتری برای مسافران شمال کشور داشته باشد. اجاره گرانترین سوئیت‌های شمال ایران به دو میلیون تومان نمی‌رسد و مثلا سوییت استخردار در بندرانزلی با رقم یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کرایه داده می‌شود. جکوزی، دسترسی سریع به دریا، میز فوتبالدستی، تلویزیون و گیرنده دیجیتال در عکس‌ها به چشم می‌خورد.

سمت رامسر می‌توان سوییتی یک خوابه با قیمت ۱۷۰ هزار تومان اجاره کرد. یک تخت خواب دو نفره، یخچال هتلی، بخاری و یک تلویزیون قدیمی در عکس‌های این آگهی مشاهده می‌شود و تا هشت نفر می‌توانند در این سوییت اقامت داشته باشند. با بودجه ۳۰۰، ۴۰۰ هزار تومان سوییت‌های زیادی برای اجاره وجود دارند و به امکانات آن‌ها تلویزیون ال سی دی، یخچال‌های بالاپایین و مبلمان اضافه می‌شود.

موقعیت متراژ مهمترین امکانات هزینه اجاره یک شب
رشت ۳۵ متر (بوم‌گردی) شوفاژ، شومینه، تلویزیون و یخچال ۱۵۰ هزار تومان
اسالم ۱۴۰ متر (بوم‌گردی) شوفاژ، شومینه، تلویزیون و یخچال یک میلیون تومان
کوچصفهان ۱۱۰ متر (اقاکتگاه سنتی) رخت‌خواب سنتی و سرویس بهداشتی ۷۵ هزار تومان
آمل ۸۰ متر (بوم‌گردی) رخت‌خواب سنتی، حمام و سرویس بهداشتی سه میلیون

اجاره آپارتمان و سوییت در شمال کشور

موقعیت متراژ مهمترین امکانات هزینه اجاره یک شب
رامسر ۱۴۰ متر (آپارتمان) چشم‌انداز دریا و امکانات اولیه مثل تلویزیون و یخچال دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
تنکابن ۱۲۰ متر (آپارتمان) یخچال هتلی،و تلوزیون قدیمی و رخت خواب سنتی ۳۰۰ هزار تومان
نمک‌آبرود ۱۲۰ متر (آپارتمان) تلویزیون و یخچال و تخت‌خواب ۸۰۰ هزار تومان
بندرانزلی ۱۳۰ متر (سوییت) استخر و جکوزی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
رامسر ۸۰ متر (سوییت) یخچال هتلی و تلویزیون قدیمی ۱۷۰ هزار تومان

منبع: فرارو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر