دلیل افزایش قیمت طلا چیست؟

دلیل افزایش قیمت طلا چیست؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت‌ها در بازار طلا تحت تاثیر نرخ ارز و جو روانی حاکم، کاذب بوده و در صورت کنترل بازار ارز، قیمت‌ها بین یک تا ۳ درصد کاهش خواهد یافت.

وضعیت جدید بازار طلا

نادر بذرافشان در مورد وضعیت بازار طلا، اظهار کرد: درحال‌حاضر قیمت‌ها در بازار طلا به دلیل نوسانات نرخ ارز و جو روانی حاکم مبنی بر اینکه نرخ‌ها بالاتر خواهد رفت، دچار افزایش کاذب شده است و قیمت‌های فعلی قیمت واقعی نیست.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: احتمال اینکه قیمت‌ها در بازار طلا بین یک تا ۳ درصد کاهش یابد وجود دارد منتهی لازم است که بانک مرکزی نسبت به کنترل و نظارت بر بازار ارز جهت کاهش یا ثبات قیمت‌ها در این بازار اقدام کند.

وی ادامه داد: طی هفته جاری نرخ جهانی طلا ۹ دلار کاهش یافت با این حال قیمت‌ها در بازار داخل تحت تأثیر نرخ ارز و جو روانی، بیش از حد بالا رفته است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت‌ها در بازار طلا به اوج خود رسیده است و می‌توان گفت که این قیمت‌ها، واقعی نیستند.

حباب سکه چقدر است؟

به این ترتیب هر سکه امامی یک میلیون و ۸۰ هزارتومان، نیم سکه، یک میلیون و ۵۹۵ هزار تومان، ربع سکه، دو میلیون و ۵۶ هزار تومان و هر سکه یک گرمی، یک میلیون و ۳۴۴ هزار تومان حباب دارد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر