گرد و خاک عراق دوباره ایران را فرامی‌گیرد

گرد و خاک عراق دوباره ایران را فرامی‌گیرد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
طبق اعلام سازمان هواشناسی، عصر چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت شرایط برای تشکیل گرد و خاک بر کشور عراق فراهم می‌شود و وزش بادهای شدید سبب می‌شود این گرد و خاک به سمت غرب، نواحی جنوب غربی کشور کشیده شود و در این مناطق تا روز پنج شنبه و جمعه گرد و خاک پدیده غالب باشد.

براساس اعلام سازمان هواشناسی طی امروز شاهد بارش باران در بخش‌های شمال غربی کشور، سواحل دریای خزر، شمال شرقی و بخش‌های نوار شرقی کشور هستیم. علاوه بر این مناطق، بارش‌های پراکنده در دامنه‌های جنوبی البرز نیز اتفاق می‌افتد. همچنین شدت بارش‌ها در استان‌های اردبیل و خراسان رضوی را شاهد هستیم که سبب بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها می‌شود.

در روز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت در بخش‌های جنوب غرب و نواحی جنوبی کشور، آسمان غبارآلود است.

فردا منتظر بارندگی در مناطق مختلف کشور باشید

همچنین فردا (۱۴ اردیبهشت) بارش‌ها را در شمال غربی کشور در نواحی شمالی استان‌های کرمانشاه، شمال همدان و شمال مرکزی، سواحل دریای خزر و بخش‌های نوار شرقی شاهد هستیم که به صورت رگبار باران و همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید خواهد بود. شدت بارش‌ها در بخش‌های شمال شرقی کشور در خراسان شمالی و خراسان رضوی اتفاق می‌افتد که باعث بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و گرفتگی معابر عمومی می‌شود.

براساس گزارش سازمان هواشناسی، روز پنج شنبه نیز بارندگی‌ها در بخش‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان اردبیل و همچنین به صورت پراکنده در بخش‌هایی از مرکز کشور، سواحل غربی دریای خزر و استان‌های تهران و قم اتفاق می‌افتد.

روز جمعه این بارندگی‌ها را در بخش‌های شمال غرب، سواحل نواحی شمال شرقی کشور و همچنین تاحدودی در بخش‌های مرکزی کشور، نواحی جنوبی و ارتفاعات استان بوشهر همچنین ارتفاعات استان کرمان و یزد شاهد هستیم و در روز شنبه بارش‌ها در بخش‌های شمال غرب، سواحل و در بخش‌های جنوبی کشور و تا حدودی نواحی مرکزی ادامه پیدا می‌کند.

از سوی دیگر عصر چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، شرایط برای تشکیل گرد و خاک بر کشور عراق فراهم می‌شود و وزش بادهای شدید سبب می‌شود این گرد و خاک به سمت غرب، نواحی جنوب غربی کشور کشیده شود و در این مناطق تا روز پنج شنبه و جمعه گرد و خاک پدیده غالب باشد. پیش بینی می‌شود به سبب وزش بادهای ۲۴ ساعته، بخش‌های شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز و عمان نیز مواج و طوفانی باشد.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر